برگزاری رویداد فرصت‌سازی کسب و کار در مسائل صنعتی

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۷ کد : ۹۳۹۳ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۶۲۷
رویداد فرصت‌سازی کسب و کار در مسائل صنعتی، از سوی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، به‌منظور یافتن تیم‌های حل مسئله برای چالش‌ها و موضوعات حال و آتی، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران، همزمان با هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat) برنامه‌ای ویژه با موضوع «فرصت سازی کسب و کار در مسائل صنعتی» را برگزار می‌کند.
این رویداد در سه گام جوانه، جهش و جذب برگزار می‌شود که از ۱۵ تا ۱۷ مهر ۱۳۹۸ و همزمان با کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat)، گام اول خود یعنی جوانه را اجرا خواهد کرد.
جوانه، با بیان چالش‌های صنعت فولاد ضمن تعریف دقیق، صحه‌گذاری و اعتبارسنجی مسائل به دنبال یافتن تیم‌های حل مسئله و ایده‌های خلاقانه است. در این برنامه پس از دریافت راه‌حل‌های پیشنهادی هر تیم و ارائه مشاوره به آنان، فرصتی جهت ارائه طرح‌ها در اختیار تیم‌ها قرار داده می‌شود و بر اساس نتایج داوری نهایی تیم‌های منتخب علاوه بر دریافت جایزه می‌توانند در برنامه حمایتی مشترک شرکت فولاد مبارکه اصفهان و پارک علم و فناوری دانشگاه (جهش) شرکت کنند و نمونه محصول خود را ایجاد و یا توسعه دهند.
موضوعات مربوط به چالش‌های توافق شده با خطوط تولید فولاد مبارکه به شرح زیر است:
۱. ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر برای ضایعات سنگ آهنی ناحیه آهن‌سازی فولاد مبارکه
۲. تولید کلسیم آلومینات Pre Melted برای واحد فولادسازی
۳. تولید ماده Anti Form جهت سرباره پفکی واحد فولادسازی
۴. ایجاد ارزش‌افزوده برای لجن خطوط نورد سرد
۵. ایجاد ارزش‌افزوده برای اکسیدآهن موجود در خروجی بازیابی واحد اسیدشویی
۶. بازیابی قلع از ضایعات ورق‌های قلع اندود و لجن خط قلع اندود
۷. بازیابی روی از سرباره حوضچه روی خط گالوانیزه

علاقه‌‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به آدرس اینترنتی http://utstpark.ir/imatfoolad مراجعه کنند.

 


نظر شما :