استاد پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، عضو آکادمی هنرها و علوم اروپا مدیترانه شد

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۵ کد : ۸۹۹۸ اخبار حوزه فنی و مهندسی اخبار علمی-فناوری
تعداد بازدید:۱۵۴۱
دکتر جواد فیض، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، به‌عنوان عضو آکادمی هنرها و علوم اروپا مدیترانه(EMAAS) انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر جواد فیض، در نشست اخیر این آکادمی که برای سال ۲۰۱۹ برگزار شد، به‌عنوان عضو منتخب، به عضویت این اتحادیه درآمد.
آکادمی هنرها و علوم اروپا-مدیترانه یک آکادمی بین‌المللی است که در سال ۲۰۱۰ توسط دانشمندان برجسته بین‌المللی تأسیس شده و مقر آن در کشور یونان است. این آکادمی، به انجام پروژه‌های علمی و مفاهیم بنیادی علم، هنر و فناوری در جهان می‌پردازد و اعضای آن باید در رشته خود، از سرآمدان علمی جهان بوده و توسط مراجع و دانشمندان برتر همان رشته مورد تأیید باشند. در این آکادمی هم‌اکنون ۸۷ عضو از میان دانشمندان برجسته بین‌المللی حضور دارند.
دکتر جواد فیض، پیش از این افتخارات ارزشمند دیگری را نیز کسب کرده است که از جمله می‌توان به: دریافت نشان درجه یک پژوهش دانشگاه تهران، رتبه نخست جشنواره بین‌المللی خوارزمی، چهره درخشان انجمن مهندسی برق ایران، معرفی جزو ۱% دانشمندان برتر جهان بر اساس (ISI, JCR) Web of Science ، دریافت مدال نقره اینیشتن از یونسکو، استاد نمونه کشوری از دانشگاه تهران، پژوهشگر پیشکسوت مهندسی برق ازسوی IEEE بخش ایران و استاد برجسته بنیاد نخبگان و مؤلف برتر بین‌المللی در مهندسی برق اشاره نمود.


( ۶ )

نظر شما :