ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف از دانشگاه تهران حذف می‌شود

تعداد بازدید:۱۸۶۰
دفتر مدیریت سبز دانشگاه تهران، در جهت اهداف و فعالیت‌های مرتبط با حفظ محیط‌زیست، حذف تدریجی ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش دفتر مدیریت سبز دانشگاه تهران، با توجه به اهمیت موضوع حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و توجه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به موضوع مدیریت سبز، یکی از اقدامات اجرایی اثربخش در این خصوص یعنی برنامه‌ریزی برای جایگزینی روش‌ها و مواد تجزیه‌پذیر و سازگار با محیط‌زیست به جای ظروف پلاستیکی آب آشامیدنی در دستور کار قرار گرفته است.
براساس ابلاغیه این دفتر، همه واحدهای دانشگاه باید به‌صورت تدریجی با فرهنگ‌سازی و زمان‌بندی مناسب، برای کاهش و حذف تمامی ظروف پلاستیکی، بطری‌های آب آشامیدنی و کیسه‌های پلاستیکی در کلیه ساختمان‌ها اعم از غذاخوری‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی، کوی استادان، مهمان‌سراها، ساختمان‌های اداری و بوفه‌ها اقدام نمایند.
در این ابلاغیه از کلیه واحدهای دانشگاه خواسته شده است با برنامه‌ریزی مناسب، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق جهت افزایش سطح آگاهی اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در خصوص مضرات زیست‌محیطی اقلام مذکور، ترتیبی اتخاذ کنند تا ضمن حذف مواد مضر ذکر شده، از روش‌های جایگزین سازگار با محیط‌زیست با حفظ و رعایت معیارها و استانداردهای بهداشتی در واحدهای مستقر استفاده شود.


( ۹ )

نظر شما :