پویش بورسیه دکتر محمدرضا حافظی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد

تعداد بازدید:۲۵۶۸
پویش «بورسیه دکتر محمدرضا حافظی» با همت دانشجویان، دانش‌آموختگان و خیرین دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از بنیاد حامیان دانشگاه، در روز مراسم یادبود دکتر حافظی خیر جاودان دانشگاه تهران، که با حضور خانواده او، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران برای زنده نگه داشتن یاد و نام دکتر حافظی در دانشگاه پویش «بورسیه دکتر محمدرضا حافظی» را اعلام کردند.
بر اساس این ایده، دانشجویان یک دانشجوی برتر دانشگاه تهران را با نام بورسیه دکتر حافظی به مدت ۱۰ ماه با مبلغ ماهانه ۲۰۰ هزار تومان بورسیه خواهند کرد.
پویش بورسیه دکتر حافظی با این امید راه‌اندازی شده است که با همراهی دانشجویان، دانش‌آموختگان، خیرین نیک‌اندیش و دوستداران دانشگاه تهران تعداد بورسیه‌ها از یک نفر به تعداد بیشتری افزایش یابد. هدف‌گذاری فاز اول این پویش بورسیه ۲۰ دانشجوی برتر دانشگاه تهران و مبلغ مورد نیاز برای تأمین هزینه بورسیه این ۲۰ دانشجو، ۴۰ میلیون تومان است.
دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و عضو هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران بود که در سه سال گذشته ۱۲۵ نفر از دانشجویان برتر مقطع کارشناسی دانشگاه تهران را بورسیه کرد.
وی همچنین در اهدای مبالغی به صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران و ساخت ساختمان جدید دانشکده کارآفرینی مشارکت داشت.
بنیاد حامیان دانشگاه تهران در مرحله اول از خیرین و دوستداران دانشگاه تهران سپس دانشجویان نیک‌اندیش دعوت می‌کند که در این پویش همکاری کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی http://utf.ut.ac.ir/index.php/home/dr_hafezi نسبت به ثبت‌نام در پویش بورسیه دکتر حافظی اقدام کنند.


( ۱۹ )

نظر شما :

Eisa ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۱
باسلام،بعنوان دانش اموخته دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه معتقدم هر چند دیرهنگام ولی اقدامی شایسته و ضروری برای دانشگاه تهران است. با توجه به تجربیات مختلف در خارج از کشور و شناختی که از دانشگاه های معتبر دارم بنظرم باید این قبیل اقدامات را در سایر رشته ها مورد پیگیری و توسعه قرار داد. با تشکر