با انعقاد تفاهم‌نامه بین پنج دانشگاه سطح یک کشور؛

اتحادیه دانشگاه‌های جامع و فعال در امور بین‌الملل راه‌اندازی شد

۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۲ کد : ۸۶۸۲ اخبار اخبار برگزیده اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۴۱۷۲
اتحادیه دانشگاه‌های جامع و فعال در امور بین‌الملل، ۷ تیر ۱۳۹۸ با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین پنج دانشگاه سطح یک کشور راه‌اندازی شد.
اتحادیه دانشگاه‌های جامع و فعال در امور بین‌الملل راه‌اندازی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، با توجه به اهمیت بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌های سطح یک کشور در سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های کلان ملی و با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های اعضا در حوزه‌های مرتبط با مراودات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی که با دانشگاه‌های خارج از کشور صورت می‌گیرد با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای اتحادیه دانشگاه‌های جامع و فعال در امور بین‌الملل، بین دانشگاه‌های تهران، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز تشکیل و راه‌اندازی شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه، حضور اعضا در نمایشگاه‌های بین‌المللی علمی و فناوری به صورت مشارکت متوازن مالی و علمی؛ تأسیس شبکه اطلاعات بین‌المللی میان اعضا برای مشارکت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های متقابل؛ تبادل دانشجو، مدرس و پژوهشگر بین‌المللی و همکاری در حوزه‌های آموزش‌های آزاد از جمله مأموریت‌های این اتحادیه است.

هم‌چنین همکاری در آموزش و بازآموزی زبان و ادبیات فارسی به غیر فارسی زبانان؛ همکاری در تأسیس شبکه آموزش مجازی بین‌المللی؛ همکاری در تأسیس شعبه و دفتر مشترک در خارج از کشور؛ مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برای دانشجویان بین‌الملل؛ همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های بین‌المللی و تبادل دانشجو، همکار و متخصصان بین‌المللی را می‌توان از دیگر مأموریت‌های این اتحادیه برشمرد.
تفاهم‌نامه اتحادیه دانشگاه‌های جامع و فعال در امور بین‌الملل بین دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران؛ دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد؛ دکتر میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز؛ دکتر هوشنگ طالبی حبیب‌آبادی؛ رئیس دانشگاه اصفهان و دکتر حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز به امضا رسید.


( ۱۲ )

نظر شما :