اعطای نهمین جایزه علیمحمدی در رشته فیزیک به دانشجوی دکتری پردیس علوم دانشگاه تهران

تعداد بازدید:۲۳۱۷
نهمین جایزه شهید علیمحمدی در رشته فیزیک به محمد جوادی‌بالاکان، دانشجوی دکتری پردیس علوم دانشگاه تهران اهدا شد.
اعطای نهمین جایزه علیمحمدی در رشته فیزیک به دانشجوی دکتری پردیس علوم دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس علوم، در مراسم اعطای نهمین جایزه شهید علیمحمدی ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ که با حضور دکتر علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، برگزار شد، جایزه شهید علیمحمدی در رشته فیزیک به محمد جوادی‌بالاکان، دانشجوی دکتری پردیس علوم اعطا شد.
این جایزه از میان ۱۰ نفر از متقاضیان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اصفهان، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، تربیت مدرس، تهران، صنعتی شریف، یزد و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به محمد جوادی‌بالاکان از پردیس علوم دانشگاه تهران برای رساله دکتری با عنوان «ترابرد الکترون در ساختارهای ناآراسته اکسید فلزی به‌منظور استفاده در قطعات نوری و فوتوولتاییک» با راهنمایی دکتر یاسر عبدی تعلق گرفت.
جایزه علیمحمدی از سال ۱۳۹۰ با همکاری پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و انجمن فیزیک ایران به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند و طی ۳ سال منتهی به سال اعطای جایزه مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا می‌شود. این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی دکتر مسعود علیمحمدی استاد شهید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیک داخل کشور، به نام او نامگذاری شده است.


( ۶ )

نظر شما :