اقدامات اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران برای کنترل فشار خون

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۳ کد : ۸۵۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۶۶
اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، همزمان با برنامه کشوری کنترل فشار خون که از ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ آغاز شده است، به مدت یک‌ماه تیمی را برای سنجش فشار خون همکاران دانشگاهی به دانشکده‌ها و پردیس‌های مختلف اعزام می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مسعود شفیعی‌نیا، معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه با اعلام این خبر گفت: «اعزام تیم به دانشکده‌ها و پردیس‌ها از ۲۷ خرداد با حضور دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه از پردیس علوم آغاز شده است و این تیم‌ها فراخور جمعیت دانشکده‌ها و پردیس‌ها، چند روز در واحدها مستقر و نسبت به کنترل فشار خون افراد مراجعه کننده اقدام می‌کنند».
معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه در خصوص اقدامات آموزشی مرکز بهداشت در این رابطه اظهار کرد: «این مرکز همچنین با همکاری مرکز آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان، کارگاه آموزشی فشار خون را در تاریخ ۲۷ خرداد برای کارکنان در تالار امیر کبیر برگزار کرد».
وی افزود: «فشار خون بالا، عامل تعداد زیادی از بیماری‌ها، ناتوانی‌ها و عوارضی مانند سکته‌های قلبی، مغزی و بیماری‌های کلیوی است که می‌تواند گریبانگیر افراد شود و شخص را دچار عوارض بعدی کند. فشار خون بیماری خاموشی است و تقریباً تا زمانی که عوارض آن حاد نشود، شخص متوجه آن نمی‌شود و می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری را روی بدن فرد بگذارد».
معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در ادامه گفت: «بنابراین باید قبل از رسیدن به این مراحل، کنترل فشار خون از سنین قبل از ۳۰ سال صورت گیرد و به محض تشخیص فشار خون افراد آن را کنترل کرد».


نظر شما :