دانشگاه تهران به عنوان پایگاه برتر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور معرفی شد

تعداد بازدید:۴۸۲۸
از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران به‌عنوان پایگاه برتر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج ‌از کشور معرفی شد.
دانشگاه تهران به عنوان پایگاه برتر در برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور معرفی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در اجرای مطلوب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور دانشگاه تهران بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در سال ۱۳۹۷ توانست رتبه نخست را کسب کند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور را با هدف ایجاد ساز و کاری برای بهره‌مندی از دانش و تجارب محققان و متخصصان ایرانی خارج از کشور اجرایی کرده است.
به دنبال اجرایی شدن این طرح، دانشگاه‌ها و مراکز معتبر آموزشی و پژوهشی ظرفیت‌های خود را در قالب دوره پسادکتری، فرصت مطالعاتی، همکاری به‌عنوان استاد مدعو، فعالیت‌های فناورانه، برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی، اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیلات حمایت از استادیار جوان و نظام وظیفه تخصصی اعلام کرده‌اند که هر سال به‌منظور بهبود فعالیت و بهره‌مندی از تجارب افراد متخصص، پایگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
مطابق این برنامه همکاری با بیش از ۹۰ دانشگاه، پژوهشگاه، پارک فناوری، مراکز رشد و نوآوری و شرکت دانش‌بنیان منتخب کشور در حال اجرا است و طی چهار سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ متخصص و کارآفرین ایرانی خارج از کشور در قالب این برنامه به کشور بازگشته و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. هم‌چنین بیش از ۸۰ کسب و کار نوپا با حمایت پارک‌های فناوری و مراکز نوآوری در کشور راه‌اندازی شده است.
بر اساس شاخص‌های این پایگاه دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، ستاد نانو، مؤسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و پژوهشگاه رویان رتبه ۱ تا ۱۰ را در ارزیابی‌های سال ۱۳۹۷ کسب کردند.


( ۱۱ )

نظر شما :