دوره آموزشی تخصصی «آزمایشگاه سبز» در دانشگاه تهران برگزار شد

تعداد بازدید:۲۱۱۹
دوره آموزشی تخصصی «آزمایشگاه سبز» در جهت حفظ محیط‌زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز در دانشگاه تهران برگزار شد.
دوره آموزشی تخصصی «آزمایشگاه سبز» در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دفتر مدیریت سبز، در جهت حفظ محیط‌زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز، دوره آموزشی تخصصی «آزمایشگاه سبز»، از سوی مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه در زمستان ۱۳۹۷ و بهار ۱۳۹۸ ویژه کارشناسان آزمایشگاه‌های پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران برگزار شد.
در این کلاس‌های تخصصی ۱۰۵ کارشناس آزمایشگاه در چهار گروه شرکت کردند. کاهش مصرف آب، انرژی و مواد اولیه؛ به حداقل رساندن اثرات و آسیب‌های و خطرات ناشی از تجهیزات و مواد؛ ارائه راه‌کارهای نوین و کنترل آلودگی آب، هوا، صوت و نور؛ بازچرخانی و تفکیک آب خاکستری و سیاه و معرفی پسماندهای مختلف در آزمایشگاه و تفکیک اصولی را می‌توان از جمله اهداف دوره آموزشی تخصصی «آزمایشگاه سبز» برشمرد.
هم‌چنین بررسی دستگاه‌های مختلف در آزمایشگاه و بهینه‌سازی مصرف انرژی آنها؛ مدیریت مصرف مواد اولیه و تعمیر، نگهداری و طول عمر دستگاه‌ها در آزمایشگاه نیز از دیگر اهداف این دوره تخصصی بود.
مرکز آموزش‌های ضمن خدمت به‌منظور توانمند‌سازی کارکنان و مدیران دانشگاه، دوره‌های آموزشی همچون اصلاح الگوی مصرف، آشنایی با مبانی دانشگاه سبز و سومین برنامه راهبردی را برای کارکنان دانشگاه و همایش یک روزه دانشگاه سبز را ویژه معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه برگزار کرده است.

 


( ۳ )

نظر شما :