دیدار هیأت تونسی با استادان و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۸ کد : ۸۳۲۳ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۲۱۶
رؤسای دو مؤسسه پژوهشی از تونس با استادان و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دیدار و گفت‌وگو کردند.
دیدار هیأت تونسی با استادان و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دکتر خالد الطرودی، رئیس مرکز پژوهشی قیروان دانشگاه الزیتونه تونس و دکتر فوزی العلوی، رئیس مؤسسه پژوهشی مسارات تونس، روز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دیدار کردند.
این پژوهشگران در نشستی تحت عنوان «بررسی و تحلیل جریان‌های سیاسی، اجتماعی و مذهبی فعال در تونس» با حضور اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی شرکت کردند.
این برنامه با دعوت مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی دانشگاه و میزبانی مرکز مطالعات عالی بین‌المللی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در سالن کنفرانس مرکز برگزار شد.
در این نشست، دکتر الطرودی در بخش اول سخنان خود به دوران به روی کار آمدن زین‌العابدین بن علی و فرار وی از تونس پرداخت. سپس در بخشی دیگر به تحرکات، اقدامات و فعالیت‌هایی اشاره کرد که به منظور تغییر شرایط استبدادی دوره بن علی شکل گرفت و در بخش سوم به مبحث بهار عربی پرداخت.
در ادامه نشست دکتر العلوی، در خصوص تبارشناسی تجربه فکری و سیاسی جریان‌های مختلف در تونس سخنانی ایراد کرد و از تشکیل نخستین حکومت بعد از استقلال تونس از فرانسه در سال ۱۹۵۶ و تأسیس دولت ملی حبیب بورقیبه، نخستین رئیس‌جمهور این کشور مطالبی را بیان داشت.
دکتر العلوی در ادامه ضمن برشمردن پروتکل‌های همکاری بین دانشگاهی بین دو کشور ایران و تونس، با توجه به شرایط بین‌المللی خواهان گسترش ارتباطات و همکاری‌های میان دانشگاه تهران و دانشگاه متبوع خود شد.


( ۲ )

نظر شما :