اعتبار صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران به ۷ میلیارد تومان افزایش یافت

تعداد بازدید:۱۱۱۸
آیین نیکانه خیرین و واقفین دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه تهران، جمعی از خیرین، چهره‌های ماندگار دانشگاه، اعضای هیأت امنا و هیأت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در روز چهارشنبه مورخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از بنیاد حامیان دانشگاه، در این آیین، خیرین نیک‌اندیش سرمایه صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه را به ۷ میلیارد تومان افزایش دادند.
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، فعالیت‌های بنیاد حامیان را در راستای تضمین آینده کشور دانست و گفت: «کمک‌های بنیاد صرفاً جنبه مادی ندارد بلکه جنبه معنوی این کمک‌ها و اثرگذاری آن، بیش از جنبه‌های مادی است».
وی در مورد بانک اطلاعاتی خیرین و واقفین دانشگاه تهران افزود: «این اقدام ارزشمند قدمی در جهت تجلیل از کسانی است که توان و سرمایه خود را برای گسترش مرزهای علم و تحصیل فرزندان این کشور صرف کرده‌اند. بنابراین این اقدام، لازم و ضروری بود».
در ابتدای آیین دکتر محمود کمره‌ای، رئیس هیأت مدیره بنیاد، گفت: «در آیین نیکانه سال گذشته با مشارکت خیرین نیک‌اندیش ۲ میلیارد تومان برای صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران گردآوری شد و در اختیار صندوق قرار گرفت تا به صرف بورسیه دانشجویان متقاضی دانشگاه تهران برسد».
رئیس هیأت مدیره بنیاد در ادامه افزود: «طبق اطلاعات مرکز مشاوره دانشگاه تهران در پایان سال ۱۳۹۷ از محل صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه، نیازهای ضروری تمامی دانشجویان اعلام شده از سوی مرکز مشاوره از محل صندوق نیکوکاری تأمین اعتبار شد».
دکتر کمره‌ای افزود: «از زمان تأسیس بنیاد حامیان دانشگاه تهران تعداد خیرین دانشگاه حدود ۵۰ نفر بود و در حال حاضر تعداد خیرین به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است».
در ادامه مراسم ماندگاران «بانک اطلاعات خیرین و واقفین دانشگاه تهران» رونمایی شد. این بانک دربردارنده اطلاعات خیرین نیک‌اندیشی است که از سال‌های ابتدایی تأسیس دانشگاه تهران تاکنون وقف و هدایایی به دانشگاه تهران اهدا کرده‌اند.
این مراسم با حضور چهره‌های ماندگار دانشگاه تهران، دکتر کریم مجتهدی، دکتر نادعلیان و دکتر فرهنگی برگزار شد.
بانک اطلاعات خیرین و واقفین دانشگاه تهران که به همت بنیاد حامیان گردآوری و تدوین شده است، شامل اطلاعات خیرین نیک‌اندیش دانشگاه تهران از سال ۱۳۲۸ تاکنون است.
خیرین نیک‌اندیش دانشگاه تهران در زمینه‌های بورسیه دانشجویان، ساخت، بازسازی و تجهیز ساختمان‌های دانشگاه تهران، اهدای اقلام فرهنگی، درمانی و ورزشی و نیز کمک به اندوخته و صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه و همچنین تخصیص مبالغی به‌منظور تأمین هزینه‌های جاری بنیاد حامیان دانشگاه وقف کرده‌اند و تعداد این خیرین به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است.
در ادامه، تفاهم‌نامه اهدای ۵۰ میلیون تومان به صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران و اختصاص منافع حاصل از آن به آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری دانشکده زیست‌شناسی پردیس علوم دانشگاه تهران با حضور خانم حوری سپهر، خیر نیک‌اندیش و دکتر ساداتی‌نژاد مدیرعامل بنیاد امضا شد.
همچنین تفاهم‌نامه وقف یک باب واحد تجاری به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط حاج آقا علی روحی به صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران، با حضور این خیر نیک‌اندیش، دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر کمره‌ای، دکتر مصلی‌نژاد متولی بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد به امضا رسید.

در ادامه مراسم خیرین نیک‌اندیش، در افزایش سرمایه صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری دانشگاه به ۷ میلیارد تومان مشارکت کردند.


( ۱ )

نظر شما :