سخنرانی مسئول ایستگاه سینکروترون ِ دیاموند در مؤسسه بیوشیمی و بیوفیزیک

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۰ کد : ۷۹۷۸ اخبار اخبار علمی-فناوری
تعداد بازدید:۲۴۰۳
سخنرانی مسئول ایستگاه سینکروترون ِ دیاموند در مؤسسه بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه بیوشیمی و بیوفیزیک، سخنرانی دکتر آرمین واگنر، مسئول ایستگاه سینکروترون ِ دیاموند بریتانیا، دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ در سالن آمفی تئاتر این مؤسسه با حضور استادان و دانشجویان برگزار شد.
موضوع سخنرانی این استاد بریتانیایی، روش کریستالوگرافی ماکرمولکولی در این مجموعه و کاربرد و نتایج این روش در بیولوژی و تولید داروهای زیستی و همچنین نقش بیولوژی ساختاری در مبارزه با چالش جهانی افزایش زباله‌های پلاستیکی بود.
معرفی کریستالوگرافی ماکرومولکولی به عنوان یک روش کارآمد و مورد اعتماد در تعیین ساختار مولکول‌های زیستی به‌ویژه پروتئین‌ها با تکیه بر اهمیت ارتباط بین شناخت ساختار بیومولکول‌ها و درک صحیح عملکرد آنها از جمله مباحث عنوان‌شده بود.
دکتر واگنر در سخنرانی خود همچنین به آلودگی‌های زیست‌محیطیِ ناشی از مصرف روزافزونِ مواد پلاستیکی پرداخت و از نتایج تحقیقات به‌منظور معرفی آنزیم‌های هضم‌کننده پلی‌اتیلن (پلیمر اصلی مواد پلاستیکی) و ساختارهای به دست آمده در ایستگاه ۱۲۳ ( http://bit.do/ePHTs ) ابراز خرسندی و این اقدام را گامی مؤثر در مبارزه با این چالش جهانی توصیف کرد.


( ۳ )

نظر شما :