امضا دو تفاهم‌نامه خدمات درمانی بین رؤسای دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۳ کد : ۷۹۴۳ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۰۱۷
دو تفاهم نامه در راستای توسعه فعالیت‌های مشترک برای ارائه خدمات پزشکی بین دو دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، دکتر یوسف مقدس تبریزی، رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران ضمن اعلام این مطلب گفت: «موضوع تفاهم نامه اول، حضور متخصصان تمام وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجموعه‌های درمانی مرکز بهداشت درمان دانشگاه تهران و واحدهای تابعه است».
وی افزود: «در دانشگاه تهران در جذب متخصصان پزشکی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم. این در حالی است که متخصصان پزشکی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تعهد حضور تمام وقت در دانشگاه دارند بنابراین می‌شود از حضور آنها در مرکز بهداشت و درمان استفاده کرد و این امر در کاهش تعرفه‌ها با توجه به تعرفه‌های بالایی که جذب پزشکان متخصص دارند تأثیرگذار است».
رئیس مرکز بهداشت درمان دانشگاه تهران در ادامه اظهار داشت: «به این ترتیب کمبودهایی را که در زمینه متخصص و فوق تخصص در مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران داریم برطرف و با تعرفه‌های مناسبی به دانشگاهیان شامل دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان خدمات تخصصی پزشکی ارائه و کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی را تقویت می‌کنیم».
دکتر مقدس تصریح کرد: «تفاهم‌نامه دیگر در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی به کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. در قالب این تفاهم‌نامه این امکان فراهم شده که افراد با توجه به مساعدت‌های مالی که از دانشگاه علوم پزشکی دریافت می‌کنند از کلینیک دندانپزشکی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران از طریق کارت اعتباری استفاده کنند».


( ۴ )

نظر شما :