اختصاص معادل دو روز حقوق و مزایای هیأت رئیسه دانشگاه به سیل‌زدگان

دانشگاه تهران برای انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده اعلام آمادگی کرد

تعداد بازدید:۴۶۸۷
مشارکت دانشگاه تهران در انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، هیأت رئیسه دانشگاه در جلسه روز شنبه ۱۷ فروردین ماه ۹۸ ضمن ابراز تأسف عمیق و اعلام همدردی با هموطنان سیل‌زده، آمادگی دانشگاه تهران را برای انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده اعلام کرد.
این موضوع پیش از دستور جلسه، از سوی دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، مطرح شد و به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید.
بر اساس بند دوم مصوبات این جلسه، معاونت پژوهشی دانشگاه موظف شد با مراکز و مراجع ذیربط نظیر بنیاد مسکن، ستاد بحران کشور و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مذاکرات و مکاتبات لازم را به عمل آورده، آمادگی دانشگاه را برای انجام فعالیت‌های علمی، کارشناسی و مطالعاتی در مناطق سیل‌زده اعلام نموده و ظرفیت‌های علمی و کارشناسی واحدهای گوناگون دانشگاه نظیر مؤسسه ژئوفیزیک، دانشکده محیط زیست، دانشکده جغرافیا، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، پردیس هنرهای زیبا، پردیس دانشکده‌های فنی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، پردیس ابوریحان، مرکز مشاوره و... دانشگاه را برای این مهم به کار گیرد.
بر اساس همین بند، معاونت اداری و مالی دانشگاه معادل دو روز از حقوق و مزایای اعضای هیأت رئیسه را کسر و برای کمک به سیل‌زدگان به حساب هلال احمر واریز خواهد کرد.
همچنین مقرر شد که معاونت اداری و مالی با کلیه اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه مکاتبات لازم را به عمل آورد تا در صورت تمایل بخشی از حقوق و مزایای خود را به این امر اختصاص دهند.
گفتنی است تیم‌های تحقیقاتی، تسهیل‌گری و فنی‌مهندسی دانشگاه تهران از نخستین ماه‌های پس از زلزله سرپل ذهاب در مناطق زلزله‌زده مستقر شدند و ضمن انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و تسهیل‌گری، تا پایان بازسازی کامل در کنار مردم این منطقه باقی خواهند ماند.


( ۸ )

نظر شما :