دانشجوی دانشگاه تهران نامزد شرکت در مهم‌ترین مسترکلاس عکاسی مستند جهان

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۹ کد : ۷۸۸۵ اخبار حوزه هنر اخبار هنری
تعداد بازدید:۲۹۵۳
دانشجوی دانشگاه تهران برای دومین بار نامزد شرکت در مهم‌ترین مسترکلاس عکاسی مستند جهان شد.
دانشجوی دانشگاه تهران نامزد شرکت در مهم‌ترین مسترکلاس عکاسی مستند جهان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی ، مدیار شجاعی‌فر، عکاس خوزستانی و دانشجوی رشته مطالعات توسعه اجتماعی (گرایش روستایی) در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، برای دومین بار پیاپی، نامزد شرکت در دوره آموزشی Joop Swart بنیاد ورلدپرس فوتو، مهم‌ترین مسترکلاس عکاسی مستند جهان شد.
برنامه Joop Swart Masterclass هر سال از سوی بنیاد world press photo که مهم‌ترین جایزه عکاسی خبری جهان را اهدا می‌کند، اجرا می‌شود. از این رویداد که در سال ۱۹۹۴ شروع شده، به عنوان یکی از معتبر‌ترین کارگاه‌های عکاسی بین‌المللی و مهم‌ترین کارگاه عکاسی مستند جهان یاد می‌شود.
مسترکلاس ورلدپرس فوتو با عنوان Joop Swart، با هدف پرورش فکری و تقویت مهارت‌های حرفه‌ای در زمینه عکاسی مستند و خبری، هر سال از بین نامزدهای سرتاسر جهان، ۱۲ عکاس را در محل بنیاد ورلدپرس فتو در آمستردام، زیر نظر چند تن از بهترین عکاسان دنیا آموزش می‌دهد و برگزیدگان نهایی نیز، تجربیات و اطلاعات خود را با هم به اشتراک خواهند گذاشت و برای چند روز در شهر آمستردام مهمان بنیاد world press photoخواهند بود.
طبق آمار ارائه شده توسط بنیاد ورلدپرس فوتو، در مستر کلاس سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۵۳ نفر (شامل عکاسان، سردبیران، کیوریتورها، گالری‌دارها و...) از سرتاسر جهان وظیفه انتخاب نامزدهای اولیه را بر عهده داشته‌اند که در نهایت ۲۴۵ عکاس از کشورهای مختلف برای شرکت در مستر کلاس منتخب شدند، ۵۲ درصد از نامزدهای منتخب زن و ۴۸ درصد از آن‌ها مرد بوده‌اند، همچنین از بین نامزدهای منتخب، ۱۳ درصد از آفریقا، ۲۱ درصد از آسیا، ۲۵ درصد از اروپا، ۱۲ درصد از جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه، ۱۸ درصد از آمریکای جنوبی و ۱۱ درصد از آمریکای شمالی و مرکزی هستند.
گفتنی است، مدیار شجاعی‌فر سال گذشته (۲۰۱۸) نیز برای شرکت در این مسترکلاس نامزد شده بود و امسال نیز برای دومین بار نامزد شرکت در Joop Swart Masterclass سال ۲۰۱۹ شده است.


( ۶ )

نظر شما :