مرکز مشاوره دانشگاه تهران اعلام کرد؛

ارتقاء سواد سلامت روان و ترویج اهمیت روابط انسانی؛ شعار سال ۱۳۹۸

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۱ کد : ۷۸۶۴ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۲۴۵۴
مرکز مشاوره دانشگاه تهران ارتقاء سواد سلامت روان و ترویج اهمیت روابط انسانی را به‌عنوان شعار سال ۱۳۹۸ اعلام کرد.
ارتقاء سواد سلامت روان و ترویج اهمیت روابط انسانی؛ شعار سال ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، در جلسه پایانی سال ۹۷ مرکز مشاوره که ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد، حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه، گزارشی از عملکرد این مرکز و بخش‌های مرتبط به آن را ارائه کرد.
وی هم‌چنین با توجه به اهمیت موضوع ارتقاء سواد سلامت روان در پیشگیری از آسیب‌های روانی اجتماعی دانشجویان و هم‌چنین اهمیت ترویج روابط انسانی بر اساس شعار روز جهانی انجمن مددکاری، ۱۹ مارس ۲۰۱۹ مبنی بر ترویج اهمیت روابط انسانی، شعار مرکز مشاوره دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۸ را «ارتقاء سواد سلامت روان و ترویج اهمیت روابط انسانی» نام نهاد و از کلیه همکاران و متخصصان درخواست کرد تا در این زمینه همکاری لازم را به‌عمل آورند.
دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران نیز نکاتی را درباره ضرورت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه در سطح دانشگاه و مشارکت و همکاری واحدهای دانشگاهی در توسعه بهداشت روانی دانشجویان و استفاده از ظرفیت واحدهای فرهنگی و هنری و تربیت بدنی در اجرای برنامه‌های سلامت محور مطرح کرد.
در ادامه دکتر احمد حاجبی، مدیر کل دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر طارمیان، روانشناس بالینی و رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در زمینه اهمیت موضوع ارتقاء سواد سلامت روان و روابط انسانی نکاتی را مطرح کردند.
هم‌چنین دکتر منصوره‌السادات صادقی، مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۷ با دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم به برنامه‌های در دست اجرای دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم در سال ۱۳۹۸ اشاره کرد.
در پایان جلسه از کارشناسان و شعبه‌های مرکز مشاوره دانشگاه تهران که در سال ۱۳۹۷ عملکرد قابل توجهی داشتند با اهدا لوح و هدیه تقدیر به‌عمل آمد.


( ۲ )

نظر شما :