انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۴ کد : ۷۸۱۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۷۱۸
در دیدار هیأت دانشگاه ساپینزا رم- ایتالیا، با مسئولان دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی، در این دیدار که ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد، بین هیأت دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات و علوم انسانی در زمینه فعالیت‌های علمی - فرهنگی تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های مشترک منعقد شد.
برگزاری مدرسه تابستانی درباره ادبیات و علوم‌انسانی همچون فرهنگ و زبان‌های باستانی و زبان‌شناسی، استفاده از ظرفیت‌های حمایتی تفاهم‌نامه اراسموس پلاس به‌ویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو در سال ۲۰۲۰، برگزاری دوره‌های مشترک آموزش از راه دور به زبان انگلیسی و ارائه مدرک مشترک توسعه و گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه ساپینزا را می‌توان از جمله اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد.
هم‌چنین حمایت از اعزام استاد مهمان آموزشی یا پژوهشی، چاپ مقاله‌های استادان و دانشجویان تحت عنوان مجموعه مقالات پژوهشی دو دانشکده (سالانه یک جلد به صورت الکترونیک یا کاغذی) و تبادل استاد در قالب دوره‌های فرصت مطالعاتی بلند مدت از دیگر مفاد تفاهم‌نامه منعقده است.
در این دیدار دکتر عدنان طهماسبی، معاون اجرایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با اشاره به موضوع تأثیرگذاری متقابل ادبیات کلاسیک عرب و رم و تأثیرپذیری ادبیات ایران، بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و ادبی دو دانشگاه تاکید کرد.
سپس دکتر علی شهیدی، عضو هیأت علمی گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی ضمن پرداختن به موضوع حمایت مالی دانشجویانی که در کنکور سراسری دکترا پذیرفته می‌شوند، پیشنهاد داد تا در این مورد از طرف اراسموس تسهیلاتی بوجود بیاید که دانشجویان بیشتری بتوانند رساله‌های مشترک بین دو دانشگاه ارائه دهند.
دکتر گودرز رشتیانی، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز ضمن تأکید بر اجرایی کردن بندهای تفاهم‌نامه، تبادل استاد در مقطع پسادکترا به ویژه در زمینه میراث مکتوب و نسخ خطی و هم‌چنین تقویت ایران‌شناسی در دانشگاه ساپینزا را پیشنهاد داد که مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد، در ابتدای برگزاری سمینار و دوره‌های کوتاه مدت مشترک در دستور کار دو دانشگاه قرار داده شود.


نظر شما :