با حضور رئیس کمیته ملی المپیک صورت گرفت

تجلیل از مقام‌آوران دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۰ کد : ۷۷۴۹ اخبار اخبار برگزیده اخبار ورزشی
تعداد بازدید:۴۳۴۵
مراسم تجلیل از مقام‌آوران دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور رئیس دانشگاه تهران و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم تجلیل از مقام‌آوران دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور با حضور رئیس دانشگاه تهران، رئیس کمیته ملی المپیک، مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، نایب رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون شنا، رئیس فدراسیون تنیس روی میز، رئیس فدراسیون دانشجویی، دبیر فدراسیون دانشجویی و جمعی از رؤسا و معاونان پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران، چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، در تالار شهید دهشور پردیس علوم برگزار شد.
در این مراسم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران ضمن قدردانی از ورزشکاران این دانشگاه، گفت: «به یمن پیروزی بزرگی که شما دانشجویان عزیز برای دانشگاه تهران آفریدید، امروز را باید روز جشن ورزش دانشگاه بنامیم».
وی با قدردانی از حضور دکتر صالحی امیری و سایر مسئولان ورزشی کشور و دانشگاه تهران، افزود: «دلیل اینکه دانشگاه تهران به ورزش بها می‌دهد این است که ورزش دیگر تنها در کلمه تربیت بدنی خلاصه نمی‌شود. امروز ورزش، بخشی از سلامت در زندگی شهرنشینی و ماشینی است، سلامت ما به دلیل عدم تحرک به شدت دچار اخلال شده است. در این شرایط ورزش بخشی از راه حل داشتن سلامت و مقابله با بیماری‌هاست».
رئیس دانشگاه تهران، ادامه داد: «امروز ورزش بخشی از شبکه‌های اجتماعی است. یکی از بهترین راه‌هایی که شبکه‌های اجتماعی شکل می‌گیرد، ورزش است و انسان به عنوان فردی که اجتماعی زندگی می‌کند می‌تواند با استفاده از ورزش شبکه اجتماعی خودش را شکل بدهد. ورزش بخش مهمی از اقتصاد کشورهاست. ورزش در تعامل با تکنولوژی، الهام‌بخش تکنولوژی‌های جدید است».
وی تاکید کرد: «آنچه که برای دانشگاه مهم است، بحث مهارت‌های نرمی است که یک دانشجو باید یاد بگیرد. ما در کنار آموزش و پژوهش، مهارت‌های نرم را بخشی جدایی‌ناپذیر از آموزش در دنیا می‌بینیم و ورزش به دلیل قابلیت‌هایی که دارد، مهارت‌های نرم را هم ارتقا می‌بخشد. پس ورزش تنها تربیت بدنی نیست و جنبه‌های بسیار متنوعی دارد».
دکتر نیلی احمدآبادی در ادامه تصریح کرد: «زمانی ورزش در یک محله شکل می‌گرفت، بعد شهر، کشور و امروز ورزش بخشی از فعالیت‌های بین‌المللی محسوب می‌شود. وقتی که یک ورزشکار در یک میدان جهانی پرچم کشورش را برافراشته می‌کند، یک افتخار ملی می‌آفریند پس بخشی از حیثیت و شأن ملت‌ها به ورزش گره خورده است. ما هم به عنوان دانشگاه تهران که فعالیت‌های بین‌المللی و ارتقا جایگاه بین‌المللی دانشگاه جز برنامه‌های‌مان است، بخشی از توسعه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه را در حیطه ورزش می‌بینیم».
رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: «محدودیت‌های بودجه بسیار زیاد است و سال به سال اوضاع اقتصادی دارد سخت‌تر می‌شود و به دانشگاه هم سخت می‌گذرد اما علی‌رغم این مشکلات، ما تیم ورزشی خود را به عنوان نماینده ورزشکاران دانشگاه تهران به مسابقات بسکتبال بین دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه اتحادیه (AUAP) اعزام کردیم و ورزشکاران ما هم آنجا آبروی دانشگاه را خریدند و اثربخشی بالایی در بین دانشگاه‌های شرکت‌کننده داشتند، زیرا برای ما حضور در میادین بین‌المللی مهم است».
رئیس دانشگاه تهران، خاطرنشان کرد: «همچنین بخشی از اخلاق در میادین ورزشی شکل می‌گیرد و ارتقا می‌یابد. ما همیشه ورزش را مترادف با جوانمردی و انسانیت در فرهنگ ایرانی دیدیم و شنیدیم و به آن معتقدیم. لذا همه اینها به ما می‌گوید که همه ما باید ورزش کنیم، مهم‌ترین پایه ورزش، ورزش همگانی است و بعد ورزش قهرمانی است. ورزش به‌تنهایی هدف نیست بلکه نتایج مرتبط به آن هدف ما خواهد بود».
وی در پایان با تاکید بر اینکه علی‌رغم همه محدودیت‌ها، دانشگاه تهران به ورزش توجه ویژه خواهد داشت، گفت: «فکر می‌کنم بهترین جایی که نهادهای ملی ورزشی می‌توانند در آن سرمایه‌گذاری کنند، دانشگاه‌ها هستند. اگر دنبال آینده‌ای مطمئن برای کشور هستیم و اگر می‌خواهیم توسعه همه‌جانبه در کشور ایجاد کنیم؛ قطعاً بزرگ‌ترین سرمایه‌ها دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها هستند و هر چه جنبه‌های مختلف این دانش‌آموختگان بهتر و بیشتر پرورش پیدا کند، آینده کشور تضمین خواهد شد. امیدواریم این نهادها دانشگاه تهران را به عنوان بزرگ‌ترین نماد آموزش عالی در کشور چون گذشته حمایت کنند».
پیش از سخنان رئیس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن تبریک قهرمانی دانشگاه تهران هم در بخش پسران و هم در بخش دختران المپیاد و قهرمانی تیم بسکتبال دانشگاه در مسابقات اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه، گفت: «از همه دانشجویان عزیزی که برای دانشگاه تهران افتخارآفرینی کردند تشکر می‌کنم. در گزارش‌های ارائه شده توسط مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه، کاملاً مشخص بود که فاصله تیم‌های دانشگاه تهران با سایر دانشگاه‌ها بسیار زیاد است و با فاصله قابل توجهی قهرمانی‌ها به دست آمده است.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۵ )

نظر شما :