پنج استاد پردیس علوم دانشگاه تهران در فهرست دانشمندان یک‌درصد برتر جهان

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۰ کد : ۷۲۰۷ اخبار حوزه فنی و مهندسی اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۵۳۲۷
طبق آخرین آمار منتشرشده از سوی مؤسسه کلاریویت آنالیتیکس پنج نفر از استادان پردیس علوم در فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از پردیس علوم، طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی کلاریویت آنالیتیکس مربوط به دانشمندان یک‌درصد برتر که در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ توسط این مؤسسه اعلام شد، پنج نفر از استادان پردیس علوم در فهرست دانشمندان یک درصد برتر قرار گرفتند.
دکتر محمد‌رضا گنجعلی، دکتر پرویز نوروزی و دکتر فرنوش فریدبد از دانشکده شیمی؛ دکتر سیامک یاسمی و دکتر حسن یوسفی آذری (استاد بازنشسته) از دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر پردیس علوم. استادان فهرست ۲۰۱۸ دانشمندان یک‌درصد برتر جهان هستند.
گفتنی‌است اطلاعات مؤسسه کلاریویت آنالیتیکس هر دو ماه یک‌بار به‌روزرسانی می‌شود و در اعلام رتبه‌بندی‌ها و آمار فعالیت‌های افراد، در بازه ۱۰ سال اخیر مد نظر قرار می‌گیرد، برای قرار گرفتن بین محققان و دانشگاه‌های برتر، افراد یا مؤسسات باید جزو یک‌درصد اول فهرست از لحاظ تعداد ارجاعات باشند و در خصوص کشورها و مجلات در ۵۰ درصد اول قرار گیرند.

کلید واژه ها: پر استناد دانشگاه تهران یک درصد برتر جهان


( ۲۵ )

نظر شما :

فریبرز جولای ۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۰
با غرض تبریک به همکاران پردیس علوم. پیشنهاد میگردد بصورت متمرکز از طرف معاونت پژوهشی دانشگاه همکاران دانشگاه تهران که در فهرست مخققان پر استناد جهان هستند در سایت این معاونت اطلاع رسانی گرددو هر دو ماه یکبار بر اساس فهرست جدید به روز گردد. به نظر میرسد این حداقل کاری است که دانشگاه تهران در تشویق و جبران زحمات و افتخار آفرینی این عزیزان میتواند انجام دهد