اعضای هیأت‌رئیسه شورای موزه‌های دانشگاهی انتخاب شدند

۱۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۶ کد : ۷۱۹۵ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۸
پنجمین نشست تخصصی موزه‌ها و مجموعه‌های علمی دانشگاهی با حضور مدیران و نمایندگان موزه‌های دانشگاهی سراسر کشور ۱۲ دی ۱۳۹۷، در وزارت‎ علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، در این نشست که با حضور مدیران و نمایندگان موزه‌های دانشگاهی سراسر کشور برگزار شد، براساس رأی‌گیری انجام‌شده، اعضای هیأت‌رئیسه شورای موزه‌های دانشگاهی با اکثریت آرا انتخاب شدند که دراین جلسه دکتر محمد زارع چاهوکی، مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه با ۱۶ رأی به‌عنوان عضو هیأت‌رئیسه شورای موزه‌های دانشگاهی انتخاب شد.
در این نشست، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن معرفی موزه‌های دانشگاه، در ۸ بند پیشنهادهایی برای ساختارمند کردن موزه‌های دانشگاهی ارائه کرد: «ایجاد و تقویت شبکه‎های موزه‌های دانشگاهی»، «پایش و ارزیابی موزه‌های دانشگاهی»، «ایجاد ردیف بودجه برای موزه‌های دانشگاهی»، «استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانشجویی به‌ویژه انجمن‌های علمی و دانشجویی»، «برنامه‎ریزی برای بازدید هدفمند دانش‌آموزان از موزه‎ها»، «برگزاری رویدادها در حوزه ترویج علم و فناوری»، «برنامه‌ریزی برای جلب مشارکت دانشگاهیان و خیرین» و «برنامه‌ریزی برای فعالیت در سطح بین‌الملل».
گفتنی است در پنجمین نشست تخصصی موزه‌ها و مجموعه‌های علمی دانشگاهی دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر سیامک خادمی، معاون پژوهشی موزه ملی علوم و فناوری، دکتر هادی جعفری‌نژاد، رئیس امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان برنامه و بودجه کشور و استاد احمد محیط طباطبایی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و رئیس ایکوم ایران در خصوص مسائل جاری موزه‌های دانشگاهی سخنرانی کردند.
همچنین براساس این رأی‌گیری دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، به‌عنوان رئیس و دکتر سیف‎اله جلیلی، رئیس موزه ملی علوم و فناوری به عنوان دبیر شورای موزه‌های دانشگاهی معرفی شدند.
براساس رأی‌گیری انجام‌شده افراد زیر از دانشگاه‌های مختلف با اکثریت آرا به‌عنوان عضو هیأت رئیسه شورای موزه‌های دانشگاهی انتخاب شدند:
دکتر ساکت، رئیس انجمن مفاخر دانشگاه و موزه دانشگاه فردوسی مشهد: ۲۱ رأی
دکتر زارع چاهوکی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران: ۱۶ رأی
دکتر جورابچی، رئیس موزه زیست‎شناسی دانشگاه شهید بهشتی: ۱۶ رأی
دکتر برازنده، مسئول موزه علم و طبیعت: ۱۳ رأی
دکتر طاهری، رئیس دانشکده پژوهش‌های عالی هنر و کارآفرینی اصفهان: ۱۲ رأی.


( ۱ )

نظر شما :