برگزاری جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷ کد : ۷۱۴۱ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۵۰
جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ۸ دی ۱۳۹۷ در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به‌نقل از اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر، در جلسه ستاد امور شاهد و ایثارگر که با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و رئیس ستاد برگزار شد، مسائل جاری حوزه شاهد و ایثارگر دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای جلسه دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه و رئیس ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، ضمن خیرمقدم به اعضای ستاد، با اشاره به حضور حدود ۶۰۰۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر، تقویت توانمندی و ارتقا وضعیت تحصیلی آنها را از اهداف و مأموریت‌های اصلی اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه دانست و حمایت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران از دانشجویان تحت پوشش بنیاد را خواستار شد.
در ادامه دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه بر توانمندسازی دانشجویان تأکید کرد و گفت: «توجه به توسعه و ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت در دانشگاه در کنار اهتمام به توانمندسازی دانشجویان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و خرسندیم که کانون علمی و فرهنگی ایثار دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه تشکیل شده و باید برای نیل به این هدف تمام امکانات فرهنگی دانشگاه در خدمت این عزیزان باشد».
همچنین دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه و دبیر این ستاد گزارشی تفصیلی از فعالیت‌های انجام شده در این حوزه طی سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ و برنامه‌های آتی اداره کل ارائه کرد.
در این جلسه موضوعاتی نظیر ساختار دفاتر امور شاهد و ایثارگر در پردیس / دانشکده‌های مستقل دانشگاه، طرح استاد مشاور، آیین‌نامه آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر، نحوه حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران از کانون علمی و فرهنگی ایثار و مطالبات دانشجویان شاهد و ایثارگر از بنیاد، هزینه‌های درمانی ایثارگران دانشگاه از سوی سایر اعضای ستاد مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
لازم به ذکر است در پایان جلسه از زحمات دکتر حمیدعلی صمیمی، عضو سابق ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران تقدیر به‌عمل آمد.


( ۲ )

نظر شما :