برگزاری نمایشگاه نقاشی هنرجویان استاد بهزاد شیشه‌گران در نگارخانه دانشجو دانشگاه تهران

۰۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ کد : ۷۰۷۹ اخبار اخبار هنری اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۰۳
نمایشگاه نقاشی هنرجویان استاد بهزاد شیشه‌گران با عنوان «قلمه» و با موضوع درخت در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، این نمایشگاه که شنبه ۸ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۶، در نگارخانه «دانشجو» دانشگاه تهران واقع در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران افتتاح می‌شود، شامل ۵۶ اثر با تکنیک‌های مختلف از ۹ هنرجو بهزاد شیشه‌گران است.
موضوع پروژه «درخت» بوده و این ۹ هنرجو برای اولین بار است که به موضوع درخت پرداخته‌اند و بین ۲۵ تا ۵۰ جلسه سه‌ساعته این پروژه را پیش برده‌اند.
این پروژه نمایشگاهی با رویکردی کار شده است که هنرجویان هیچکدام شبیه هم کار نکنند و هیچکدام هم شبیه به تکنیک آثار بهزاد شیشه‌گران عمل نکنند و برای به نتیجه رساندن این هدف در رنگ، تکنیک، ابزار و ابعاد کاملاً آزاد بوده‌اند.
مهناز ابویی، هادی بابارحیمی، منیره بابایی، مارال تجربه کار، مهرنوش ستوده فومنی، گلنوش ستوده فومنی، الهام حسنی‌نژاد، آذین ولی‌زاده و لیلا هاشمی، هنرجویانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
گفتنی است، نگارخانه دانشجو حدود یک سال است که آغاز به کار کرده و رویکردی هنرجو‌محور با هدایت استادان مطرح کشور دارد.
بهزاد شیشه‌گران متولد ۱۴ دی ۱۳۳۱ تهران، دیپلم نقاشی از هنرستان هنرهای زیبا و کارشناس گرافیک از دانشگاه هنر است. وی برپایی ۲۵ نمایشگاه انفرادی، برپایی بیش از ۱۶۰ نمایشگاه گروهی و جایزه برنده اولین بی‌ینال نقاشان کشور را در کارنامه هنری خود دارد. او از سال ۱۳۵۴ تا کنون تدریس طراحی، نقاشی و گرافیک می‌کند و مؤلف کتاب یک‌صد پرتره از سیمای پهلوان تختی آثار طراحی، نقاشی و گرافیک در دو جلد است.
علاقه‌مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می‌توانند تا ۲۰ دی همه‌روزه غیر از جمعه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۷ به نگارخانه دانشجو به نشانی خیابان ۱۶ آذر، پایین‌تر از خیابان ادوارد براون، شماره ۱۶، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران مراجعه کنند.


نظر شما :