‌‌‌کنفرانس «دانشجوی عراقی و نقش وی در گسترش فرهنگ» در پردیس هنرهای زیبا برگزار شد

۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۴ کد : ۶۹۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۶۰
چهارمین کنفرانس سالانه انجمن دانشجویان عراقی مشغول به‌تحصیل در ایران، با شعار «عراقه وطن»، ۶ آذر ۱۳۹۶، در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس هنرهای زیبا، در ابتدای کنفرانس، پیام سفارت عراق در ایران خطاب به دانشجویان عراقی مشغول به تحصیل در ایران ابلاغ شد و سفارت عراق ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران دانشگاه تهران به دلیل برگزاری کنفرانس مذکور، تأکید کرد که دانشجویان عراقی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای در حوزه علمی و فرهنگی داشته و دارند.
این سفارت‌خانه همچنین اعلام کرد که سفیر عراق در ایران شخصاً امور مربوط به دانشجویان عراقی را پیگیری می‌کند و از این پس نیز به حمایت‌های خود از دانشجویان برای تکمیل مسیری که انتخاب کردند، ادامه می‌دهد.
کلیپ‌های تصویری مختلفی در کنفرانس «دانشجوی عراقی و نقش وی در گسترش فرهنگ» پخش شد. در یکی از این کلیپ‌ها به فعالیت‌های دانشجویان عراقی در ایران اشاره شد؛ فعالیت‌هایی که عمدتاً در دانشگاه تهران و سفارت عراق در ایران، انجام شده است.
در این کنفرانس همچنین شبکه‌های مختلف فرهنگی و علمی عراق به مخاطبان معرفی و اهداف هریک از این شبکه‌ها در حوزه علم و فرهنگ تشریح شد.
دراین کنفرانس بر وحدت میان دو ملت عراق و ایران نیز تأکید شد.


( ۲ )

نظر شما :