برگزاری نشست مشترک «تفسیر و هرمنوتیک متون مقدس» با همکاری پردیس فارابی دانشگاه تهران و دانشگاه پادربورن آلمان

۰۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۳ کد : ۶۷۶۴ اخبار اخبار فرهنگی-دینی اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۴۲۴
نشست مشترک «تفسیر و هرمنوتیک متون مقدس» با حضور جمعی از استادان ایرانی و آلمانی طی دو روز در دانشگاه پادربورن آلمان برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک «تفسیر و هرمنوتیک متون مقدس» با همکاری پردیس فارابی دانشگاه تهران و دانشگاه پادربورن آلمان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس فارابی، این نشست مشترک با عنوان «تفسیر و هرمنوتیک متون مقدس» در روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان به میزبانی دانشگاه پادربورن آلمان و با حمایت مالی بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) برگزار شد.
در این نشست کتاب جدید دکتر محمدحسن احمدی، عضو هیأت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران و دبیر علمی این نشست با حضور پروفسور آنجلیکا نویورت، قرآن‌پژوه سرشناس آلمانی و استاد دانشگاه برلین رونمایی شد.
در این نشست دکتر محمدحسن احمدی، از پردیس فارابی دانشگاه تهران، دکتر سید رضا مؤدب از دانشگاه قم، دکتر محمدکاظم شاکر از دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر محمود کریمی از دانشگاه امام صادق (ع) و همچنین استادان مطالعات کتاب مقدس از آلمان از جمله دکتر کلاوس فون اشتوش از دانشگاه پادربورن، دکتر هانس وایدمن از دانشگاه زیگن، دکتر اگبرت بالهورن از دانشگاه دورتمند، دکتر کریستیانا تی اتس از دانشگاه زوریخ، دکترماریا نوی برند و دکتر جوهانز سیدل از دانشگاه پادربورن نیز به ارائه مقالات خود پرداختند.
گفتنی است پردیس فارابی دانشگاه تهران با دانشگاه پادربورن آلمان در سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه همکاری‌های علمی مشترک امضا کرده است که در این سفر با دعوت دانشگاه پادربورن دکتر غلامرضا جندقی، رئیس پردیس فارابی و دکتر سید محمدباقر جعفری، مشاور بین‌الملل پردیس، پیش‌زمینه‌های انتشار مجله مشترک بین دو دانشگاه در زمینه مطالعات تفسیر و هرمنوتیک متون مقدس و همچنین ادامه برگزاری نشست‌های مشترک را مورد بررسی قرار دادند و توافق‌های اولیه بین دو دانشگاه برای ادامه مسیر صورت گرفت.


( ۴ )

نظر شما :