‌اولین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت روان الکترونیک در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۳ کد : ۶۷۱۸ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۱۰۸۷
اولین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت روان الکترونیک ۸ تا ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره، اولین رویداد استارت‌آپ ویکند سلامت روان الکترونیک توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران و با همکاری دفتر سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌های منطقه یک تهران برگزار خواهد شد.
حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در این باره گفت: «این رویداد نوآورانه برای اولین بار در دانشگاه‌های منطقه یک و توسط مرکز مشاوره دانشگاه تهران برگزار می‌شود».
وی افزود: «از اهداف مهم راه‌اندازی این رویداد می‌توان به ایجاد زمینه جهت افزایش سطح سواد سلامت روان در میان دانشجویان، ایجاد نشاط و سلامت اجتماعی در بین دانشجویان، ترویج فرهنگ خلاقیت، کار تیمی و کار آفرینی، همگام شدن سیستم دانشگاه با نوآوری‌های فناوری و ارتقای خدمات الکترونیک به دانشجویان، ایجاد زمینه برای گردهم‌آیی دانشجویان رشته‌های مختلف فناوری اطلاعات، روان‌شناسی و مانند آن جهت ایده‌پردازی و طراحی مدل‌های نوین الکترونیک برای ارائه خدمات روان‌شناختی، ایجاد زمینه‌های آشنایی دانشجویان با مدل‌های نوین کسب و کار، کاهش هزینه‌های خدمات سلامت روان و سایر هزینه‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های الکترونیک، افزایش کیفیت و دسترس‌پذیری افراد به خدمات سلامت روان با بهره‌گیری از فناوری‌های الکترونیک اشاره کرد».
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران محورهای اصلی این رویداد را سواد سلامت روان و خودمراقبتی، آسیب‌های روانی اجتماعی (افسردگی، خودکشی، آزار و اذیت‌های سایبری، مصرف مواد و....)، مشاوره‌های الکترونیک، بازی و سلامت روان، ابزارهای پیشگیری دیجیتال در حوزه روان بر شمرد.
در این رویداد ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های منطقه یک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشجویان همه رشته‌ها و همیاران سلامت) شرکت خواهند کرد.
از مزایای شرکت در این رویداد تمرین و تقویت کار گروهی، فرصت بهره‌گیری از فضای مربی‌گری و منتورینگ توسط افراد خبره در زمینه‌های تدوین طرح توجیهی، مدل کسب و کار، ارزش‌گذاری فناوری، بازاریابی و فروش و نحوه ارائه طرح به سرمایه‌گذاران است و به شرکت‌کنندگان در این رویداد گواهی شرکت در اولین استارت‌آپ ویکند سلامت روان الکترونیکی اعطا می‌شود.
مکان برگزاری و نحوه ثبت‌نام در این استارت‌آپ متعاقباً اعلام خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :