دوشنبه ۲۸ آبان توسط پردیس البرز دانشگاه تهران در دانشکده مدیریت برگزار می شود

سخنرانی استادان سوئیسی و سوئدی در کنفرانس مطالعات میان‌رشته‌ای

۲۷ آبان ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۱ کد : ۶۷۱۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۱۶۰
استادان برجسته دانشگاه‌های ژنو سوئیس و گوتنبرگ سوئد دوشنبه ۲۸ آبان در کنفرانس مطالعات میان‌رشته‌ای که از سوی پردیس البرز دانشگاه تهران در دانشکده مدیریت برگزار می‌شود، سخنرانی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس البرز، پروفسور جان آرت شولت از دانشگاه گوتنبرگ سوئد و پروفسور فردریک داربلی از دانشگاه ژنو سوئیس در کنفرانس ملی نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی و کارآفرینی کشور که ۲۸ آبان ۱۳۹۷ توسط پردیس البرز دانشگاه تهران در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می‌شود، از طریق ویدئوکنفرانس به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
پروفسور جان آرت شولت، استاد صلح و توسعه در دانشکده مطالعات جهانی دانشگاه گوتنبورگ سوئد و مدیر همکار مرکز تحقیقات همکاری‌های جهانی در دانشگاه دویسبورگ-اسن آلمان است. او در حال حاضر مسئول هماهنگی برنامه مشروعیت در حکمرانی جهانی و پروژه حکمرانی اینترنت است. آثار منتشر شده مهم او عبارتند از «جهانی شدن: یک مقدمه انتقادی» (۲۰۰۵)، «ساختن دموکراسی جهانی؟» (۲۰۱۱)، «قوانین جدید عدالت جهانی» (۲۰۱۶) و «مشروعیت در حکومت جهانی» (۲۰۱۸). وی در این کنفرانس با عنوان «مطالعات جهانی میان‌رشتگی: نویدها و چالش‌ها» سخنرانی می‌کند.
پروفسور فردریک داربلی، دانشیار دانشگاه ژنو سوئیس و رئیس بخش مطالعات بین‌رشته‌ای این دانشگاه است. مطالعات و تحقیقات وی بر پیچیدگی‌های نظری و عملی کار محققان در درون و بین مرزهای تخصصی دانش با نوآوری و خلاقیت تمرکز دارد. حوزه‌های تحقیقات او در زمینه‌های علوم انسانی و اجتماعی، علوم تربیتی، علوم زیستی و طبیعی، تکنیک‌ها و همچنین روابط متقابل بین فرهنگ‌های مختلف علمی است. چندین سال است که پروفسور داربلی در حال توسعه برنامه‌های آموزشی (در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری) و پروژه‌های تحقیقاتی میان‌رشتگی در ابعاد معرفت‌شناختی، روش‌شناختی و نهادی است. فردریک داربلی نویسنده و همکار نویسنده کتاب‌ها و مقالات متعددی در مورد رویکرد بین‌رشته‌ای است. او همچنین عضو چندین پروژه دانشگاهی و شبکه‌های علمی است که پیگیری، توسعه و ترویج گفتگو و ادغام میان رشته‌های مختلف را دنبال می‌کند. عنوان سخنرانی وی در این کنفرانس «میان‌رشتگی، موضوعی پیچیده و ضروری: مفاهیم، سازه‌ها، بازیگران» است.


( ۳ )

نظر شما :