نشست مشترک معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک برگزار شد

۰۹ آبان ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۶ کد : ۶۵۸۴ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۷
اولین نشست مشترک معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۶ آبان ۱۳۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، اولین نشست مشترک معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر صدیقی، معاون دانشجویی و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر قنبری، قائم مقام ریاست صندوق رفاه دانشجویان، مهندس عسگری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر به‌نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دبیر منطقه یک، دکتر ایرانزاده، معاون فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی و دبیر منطقه یک و جمعی از معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم دکتر حسن به‌نژاد گفت: «هدف اصلی این نشست هماهنگی بین دو حوزه دانشجویی و فرهنگی و استفاده توأمان از ظرفیت‌های این دو بخش است».
دکتر به‌نژاد گفت: «در حوزه سراها نیاز به همکاری دو حوزه و هم‌افزایی آنها داریم تا بتوانیم از وقت آزاد دانشجویان در سراهای دانشجویی استفاده کنیم و مباحث مربوط به اخلاق، کرامت و فرهنگ را در آنجا پیش ببریم».
در ادامه این نشست دکتر صدیقی، معاون دانشجویی و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: «هماهنگی‌های بین حوزه‌های دانشجویی و فرهنگی در سطح ستاد وجود دارد و اگر در سطح صف هم فعالیت‌های این دو حوزه بیشتر هماهنگ شود از فرصت‌ها بیشتر استفاده خواهد شد».
وی افزود: «آنچه در سال جاری بیشتر به دنبال آن هستیم این است که به حوزه‌های دانشجویی اعم از معاونان دانشجویی استقلال و اختیار بیشتری درون دانشگاه‌ها بدهیم تا دغدغه مسائل رفاهی و معیشتی کمتر و ارتباط منسجم‌تری بین حوزه فرهنگی و دانشجویی ایجاد شود. به همین منظور در سال آینده بحث تشکیل سازمان یا مرکز خدمات دانشجویی در دانشگاه‌ها را در دستورکار قرار داده‌ایم».
دکتر صدیقی گفت: «نیازمند افزایش سرمایه اجتماعی درون دانشگاه‌ها هستیم تا ارتباط مجموعه دانشگاهی با مسئولان دانشگاه صمیمانه‌تر و صادقانه‌تر از قبل باشد».
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در ادامه تصریح کرد: «دفاتر مشاوره که به تعبیری حوزه مشترک بین دو بخش فرهنگی و دانشجویی است باید از امکانات بیشتری درون دانشگاه برخوردار باشد و فعالیت‌های آنها به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی گسترش داده شود».
در بخش دیگری از این نشست، دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، با اشاره به نقش حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی در محیط‌های دانشگاهی گفت: «این دو حوزه بخش بسیار مهمی از فعالیت‌های دانشگاهی را عهده‌دار هستند و ارتقا کیفیت تحصیلی و زندگی در محیط‌های دانشگاهی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند. شرط لازم برای رونق آموزش ارتقای فعالیت‌های حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی است».
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: «قرار است جشنواره ملی قرآن در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود که در نوع خود یک فعالیت قابل ملاحظه است. این جشنواره از سطح دانشگاه‌ها شروع می‌شود و بعد به سطح منطقه‌ای و سراسری گسترش می‌یابد که در مجموع بالغ بر ۳۶۰ هزار دانشجو در آن مشارکت دارند».
 

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۳ )

نظر شما :