مراسم اختتامیه هفته سلامت روان در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۶ کد : ۶۵۰۵ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۱۳۶۶
مراسم اختتامیه هفته سلامت روان، ۲۴ مهر ۱۳۹۷ در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره، مراسم اختتامیه هفته سلامت روان با حضور دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشجویی، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی، حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره در محوطه پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد.
به مناسبت هفته سلامت روان و با توجه به شعار روز جهانی سلامت روان با عنوان «سلامت روان جوانان: جهان در حال تغییر»، مرکز مشاوره دانشگاه تهران، به مدت سه روز برنامه‌ای را به‌منظور آگاه‌سازی و حساس‌سازی ذهنی دانشجویان نسبت به مقوله سلامت‌روان با همکاری کارشناسان مشاوره و همیاران سلامت روان، در محوطه پردیس مرکزی دانشگاه تهران، برگزار کرد.
این برنامه در ۱۸ غرفه با حضور کارشناسان روانپزشک، روانشناس و مشاور مرکز مشاوره دانشگاه تهران و واحدهای مختلف دانشگاهی از جمله مرکز بهداشت، انجمن علمی مشاوره دانشکده روانشناسی، اداره کل تربیت بدنی، اداره کل امور فرهنگی و معاونت‌های دانشجویی، اجتماعی و بهداشت و مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
انجام آزمون‌های روانشناختی و تفسیر آن و ارائه راه‌کار مناسب، انجام تست تنفس ریه برای افراد سیگاری، بخش آشنایی با عوارض مصرف مواد مخدر با استفاده ار کیف مواد، بخش سرگرمی و بازی‌های فکری، شرکت در مسابقه به مناسبت هفته سلامت روان و اهدای جوایز بروشور و کتابچه‌های آموزشی بهداشت روان با هدف آگاه‌سازی دانشجویان، ارائه آموزش‌های چهره‌به‌چهره و مشاوره‌های فردی، سنجش توده بدنی (ارزیابی سلامت و تندرستی و آمادگی بدنی)، ارائه خدمات مشاوره و آزمایش HIV/ایدز با همکاری انجمن احیای ارزش‌ها را می‌توان از مهمترین برنامه‌های هفته سلامت روان برشمرد.
هم‌چنین نمایشگاه مذکور به‌صورت مشابه در پردیس‌های شماره ۲ فنی، کشاورزی و منابع طبیعی، ابوریحان، فارابی و خوابگاه‌های چمران و فاطمیه، با همکاری معاونان دانشجویی و فرهنگی پردیس‌ها، دانشکده‌ها مسئولان مربوط، دانشجویان همیار سلامت روان و مرکز مشاوره دانشگاه در طول هفته سلامت روان برگزار شد.
در مراسم اختتامیه هفته سلامت روان، مسابقه بهداشت روان برگزار و با قید قرعه به دانشجویان جوایزی اهدا شد.

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


نظر شما :