همکاری دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با دانشگاه نانت فرانسه

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۴ کد : ۶۴۴۶ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۳۶۹
دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با دانشگاه نانت فرانسه همکاری می‌کند.
همکاری دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با دانشگاه نانت فرانسه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده جغرافیا، دکتر محمد منان و دکتر لرنت گودت استادان دانشگاه نانت فرانسه اوایل مهر ۱۳۹۷، به‌منظور انجام اقدامات لازم برای پیشبرد پروژه مشترک و گسترش همکاری علمی با مسئولان دانشکده جغرافیا دیدار و گفت‌وگو کردند.
این دیدار در راستای برنامه بین‌المللی جندی‌شاپور که با مشارکت مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بخش همکاری و فعالیت فرهنگی سفارت فرانسه در ایران(SCAC) از سال ۱۳۸۳ آغاز شده است، صورت گرفت.
همچنین به همت دفتر روابط بین‌الملل دانشکده جغرافیا، دوم مهر، نشستی با حضور جمعی از استادان و دانشجویان دکتری دانشکده جغرافیا و نمایندگان دفتر سواحل و رودخانه‌های شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.
در این نشست، دکتر محمد منان، عضو هیأت علمی دانشکده جغرافیا و ژئوماتیک دانشگاه نانت فرانسه ضمن معرفی دانشگاه نانت و دانشکده جغرافیای آن، توضیحاتی در خصوص پروژه مشترک ارائه کرد. سپس جلسه پرسش و پاسخ و بحث و تبادل نظر برگزار شد.
در ادامه کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات موجود پرداختند و درباره ظرفیت‌ها و توانایی‌های دانشکده جغرافیا و همکاری مشترک با استادان فرانسوی برای حل مشکلات مرتبط با تالاب‌ها، رودخانه‌ها و سواحل پرداخته و مقرر شد از ظرفیت‌های دانشکده جغرافیا برای حل این مشکلات استفاده شود.
در رویدادی دیگر، هیأت دانشگاه نانت فرانسه به منظور مطالعات میدانی و انجام پروژه مشترک درباره پایش تغییرات تالاب، سوم مهر ۱۳۹۷، با همراهی دکتر سعید حمزه، مشاور بین‌الملل دانشکده جغرافیا از تالاب انزلی دیدن کردند و به بازدید میدانی از بخش‌های مختلف تالاب انزلی، بررسی مشکلات موجود و نحوه ادامه پروژه پرداختند.
هم‌چنین مقرر شد در صورت امکان اقدام به تهیه طرحی جامع با همکاری چند دانشگاه اروپایی با حمایت یونسکو برای انجام مطالعات تکمیلی صورت پذیرد.


دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :