مراسم هفته سلامت روان برگزار می‌شود

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۶ کد : ۶۴۱۹ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۱۶۷۰
مراسم هفته سلامت روان با هدف حساس سازی و آگاه سازی جامعه دانشگاهی نسبت به مسائل جوانان به همت مرکز مشاوره دانشگاه تهران ۱۸ تا ۲۴ مهر ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز مشاوره، این مرکز با همکاری اداره کل امور فرهنگی، اداره کل بهداشت و درمان، اداره کل تربیت بدنی، کانون همیاران سلامت روان و انجمن علمی مشاوره و روانشناسی و همچنین مشارکت و همکاری مرکز مشاوره، معاونت فرهنگی و معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از تاریخ یکشنبه ۲۲ مهر تا سه شنبه ۲۴ مهر اقدام به برگزاری نمایشگاه بهداشت روان می‌نماید.
این نمایشگاه متشکل از غرفه‌های آموزشی، توزیع انتشارات بهداشت روانی، برگزاری مسابقات ورزشی و تفریحی است که از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ در پردیس مرکزی دانشگاه تهران روبه‌روی دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار می‌شود.
به همین مناسبت همزمان در شعبات خوابگاهی، پردیس‌ها و دانشکده‌ها نیز متناسب با نامگذاری روزهای هفته سلامت روان برنامه‌های متنوع بهداشت روان اجرا می‌شود.
عناوین روزهای هفته سلامت روان عبارتند از: روز چهار شنبه ۱۸ مهر، نقش شادی و نشاط در سلامت روان جوانان و نوجوانان، روز پنجشنبه ۱۹ مهر، تأثیر فضای مجازی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان، روز جمعه ۲۰ مهر، خانواده و سلامت روان جوانان و نوجوانان، روز شنبه ۲۱ مهر، تاب‌آوری جوانان، نوجوانان و سلامت روان، روز یکشنبه ۲۲ مهر، نقش محیط‌های آموزشی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان، روز دوشنبه ۲۳ مهر، تأثیر خودمراقبتی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان، روز سه شنبه ۲۴ مهر، سبک زندگی سالم جوانان، نوجوانان و سلامت روان.
اهداف برگزاری هفته سلامت شامل آگاه‌سازی دانشجویان در خصوص هفته سلامت روان، آگاه‌سازی دانشجویان در مورد انجمن‌ها و گروه‌های خودیاری مانند کانون همیاران سلامت روان، افزایش اطلاعات و توانمندی دانشجویان برای تشخیص شرایط بحرانی و انتخاب راهکارهای بهینه برای مقابله با آنها، تشویق و ترغیب دانشجویان جهت دریافت کمک برای خود، خانواده و دوستان در صورت نیاز است.

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۲ )

نظر شما :