با همکاری دانشگاه‌های آلمان در پردیس هنرهای زیبا صورت گرفت

بررسی زیرساخت‌های پایه و خدمات برای تاب‌آوری همه‌شمول جوامع در مقابل سوانح

تعداد بازدید:۸۰۳
نشست مشترک استادان دانشگاه کلن و بن آلمان و صاحب‌نظران و متخصصان زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله و مدیریت بحران ایران برگزار شد.
بررسی زیرساخت‌های پایه و خدمات برای تاب‌آوری همه‌شمول جوامع در مقابل سوانح

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس هنرهای زیبا، نشست مشترک استادان دانشگاه کلن و بن آلمان و صاحب‌نظران و متخصصان زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله و مدیریت بحران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران و شهرداری کرج و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با هدف تبادل نظر و هماهنگی برای انجام یک پروژه پژوهشی مشترک ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ در دانشکده شهرسازی پردیس هنرهای زیبا برگزار شد.
در جلسه صبح این نشست که در نگارخانه پردیس هنرهای زیبا برگزار شد، ابتدا سه سخنرانی توسط دکتر محمدمهدی عزیزی، استاد و رئیس دانشکده شهرسازی با موضوع «سیاست‌های زمین شهری در ایران»؛ دکتر اسفندیار زبردست، استاد دانشکده شهرسازی با موضوع «برنامه‌ریزی توسعه در ایران» و دکتر الکساندر فِکِتِ، استاد دانشگاه کلن با موضوع «تاب‌آوری شهری در ایران و معرفی پروژه مشترک» انجام شد.
همچنین، دکتر تئو کوتر، رئیس بخش برنامه‌ریزی شهری دانشگاه بن نیز هدف و انتظارات خود از پروژه مشترک را شرح داد.
در جلسه بعد از ظهر این نشست، تبادل نظر طرفین و تعریف مسئله برای پروژه «زیرساخت‌های پایه و خدمات برای تاب‌آوری همه‌شمول جوامع در مقابل سوانح در ایران» صورت گرفت.

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :