اجرای طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی در دانشگاه تهران

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۵ کد : ۶۰۸۹ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۱۱۹۴
طرح خطرسنجی سکته‌های قلبی‌عروقی از سوی اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران به اجرا در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، طرح خطرسنجی سکته‌های قلبی‌عروقی بخشی از بسته خدمات سلامت ارسالی از شورای عالی سلامت به دستگاه‌های مختلف بوده که اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در نظر دارد آن را به مرحله اجرا در آورد.

دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران با اعلام این مطلب گفت: «این طرح برای تمامی همکاران دانشگاه با سن بیشتر از ۳۰ سال اجرا می‌شود و میزان «احتمال بروز سکته‌های قلبی نیز طی ۱۰ سال آینده» مشخص شده و با اقدامات پیشگیرانه از بروز آن جلوگیری می‌شود».

وی افزود: «در این طرح که با بررسی عوامل بدون علامت رخ می‌دهد، توصیه می‌شود همه افراد بالای ۳۰ سال دانشگاه در هنگام شروع طرح مذکور در این برنامه شرکت کنند. این برنامه پیشگیرانه در سطوح مختلف برای عوامل خطر قلب و عروقی شامل نارسایی قلبی، بیماری‌های ایسکمیک قلب و سکته مغزی صورت می‌گیرد».

دکتر مقدس خاطرنشان کرد: «یکی از راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، بررسی‌های دوره‌ای سلامت است که با شناسایی زود هنگام بیماران و افراد در معرض خطر و پیشگیری ودرمان به‌موقع این افراد، می‌توان کیفیت زندگی و طول عمر آنها را افزایش داد».


( ۳ )

نظر شما :