نشست خبرنگاران فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار شد

تعداد بازدید:۱۲۸۰
نشست خبرنگاران فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با تقدیر از خبرنگاران فرهنگی برگزیده کشور، چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست خبرنگاران فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر غلامرضا غفاری در این نشست، گفت: کار خبرنگاران فرهنگی در دانشگاه‌ها با داشتن اشتراکات بسیار با خبرنگاران رسانه‌های جمعی از تمایز و تفاوت‌هایی برخوردار است که ناشی از فعالیت در حوزه رسالت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و بینش علمی عمیق است.

وی افزود: باید سرمایه فرهنگی دانشگاه‌ها را تقویت کنیم که بخشی از این رسالت از طریق اطلاع‌رسانی درست و شفاف در دانشگاه‌ها و تبیین نخبگان دانشگاهی صورت می‌گیرد.

دکتر غفاری، تصریح کرد: علم، دانش و بینش خبرنگاران است که به اطلاعات، آمار و داده‌های خام، معنا و مفهوم می بخشد و به حکمرانی خوب در جامعه کمک می‌کند.

وی استمرار مسئولیت اجتماعی دانشگاه در جامعه را نیازمند آگاهی‌بخشی و ارتباط دانشگاه با بخش‌های مختلف جامعه و دولت و مردم با دانشگاه دانست.

در ادامه این مراسم، مهندس محمدهادی عسکری مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، گفت: در عصر ارتباطات اینترنت، کار خبرنگار یک کار معمولی نبوده و مبتنی بر نظام حرفه‌ای و علمی است. بنابراین خبرنگار واژه نیست، یک نقش منحصر به فرد مبتنی بر کنش اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی، افزود: خبرنگار کمک می‌کند که مسائل دانشگاه‌ها را رصد کنیم خبرنگار تحولات اجتماعی، سیاسی را به ویژه در دانشگاه‌ها به تصویر می‌کشد، خبرنگاری ریشه در تاریخ دارد.

وی افزود: خبرنگاران فرهنگی با حضور در دانشگاه‌ها با مسئولیت اجتماعی‌ای که دارند، به دانشگاه‌ها کمک می‌کنند به صورت مؤثر فعالیت کرده و عصاره شفا‌بخشی ارائه دهند.

در ادامه این نشست، از فرین حسین روحانیان خبرنگار فرهنگی دانشگاه تهران، مریم قنادی خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان و مریم مقدم خبرنگار فرهنگی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان رابطان خبری برگزیده حوزه معاونت فرهنگی و همچنین خبرنگاران برخی از خبرگزاری‌ها تجلیل شد.


( ۱ )

نظر شما :