دانشگاه تهران قهرمان بزرگ‌ترین رقابت فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور شد

تعداد بازدید:۱۷۶۸
دانشگاه تهران قهرمان چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، دانشگاه تهران توانست با کسب ۳۱۳ امتیاز در جایگاه نخست بایستد و جام زرین این مسابقات را به دست آورد.

به گفته دکتر فرهاد دریانوش، دبیرکل اجرایی المپیاد و مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز، ۲۵۰۰ دانشجوی پسر از ۱۲۰ دانشگاه کشور، به مدت ۸ روز در بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی ورزشی دانشجویان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در این مسابقات دانشگاه فنی حرفه‌ای مازندران با کسب ۱۶۱ امتیاز به جام نقره‌ای المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور دست یافت و جام برنز این المپیاد به دانشگاه فردوسی مشهد با ۱۵۴ امتیاز رسید.
در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر کشور، دانشجویان در ۱۴ رشته ورزشی شامل فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و میدانی، شطرنج، کاراته، تکواندو، شنا، جودو، کشتی آزاد و کشتی فرنگی با هم به رقابت پرداختند.

دانشجویان دختر دانشگاه تهران نیز پیش از این، جام قهرمانی این تورنمت را از آن خود کردند. بدین تریتب دانشجویان دانشگاه تهران فاتح جام چهاردهم در هر دو گروه دختران و پسران شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید.

خبر مرتبط

قهرمانی دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور


( ۱ )

نظر شما :