دانشجوی پسادکتری دانشگاه تهران برنده جایزه چالش فناوری نانو شد

تعداد بازدید:۳۸۹۴
میلاد قارونی، دانشجوی پسادکتری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی، برنده نهایی چالش فناوری نانو و جایزه ۶۰ میلیون تومانی شد.
دانشجوی پسادکتری دانشگاه تهران برنده جایزه چالش فناوری نانو شد

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، در مراسمی با حضور دکتر سعید سرکار، رئیس ستاد توسعه فناوری نانو، و دکتر رضا اسدی‌فرد، مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد نانو، از دکتر میلاد قارونی، دانشجوی پسادکتری پردیس دانشکده‌های فنی و برنده چالش ساخت تیپ میکروسکوپ AFM ، تقدیر و مطابق با فراخوان اولیه چالش، جایزه ۶۰۰ میلیون ریالی از سوی ستاد توسعه فناوری نانو به وی اهدا شد.

چالش فناوری نانو با عنوان «ساخت تیپ میکروسکوپ نیروی اتمی ( AFM )» زمستان سال ۱۳۹۵ از سوی کارگروه توسعه فناوری ستاد نانو آغاز شد.

در جریان ثبت‌نام این چالش مجموعاً ۳۲ تیم، شرکت و به ارائه طرح پیشنهادی خود پرداختند و بر مبنای گزارش‌های دریافتی و ارزیابی نتایج به‌دست آمده میلاد قارونی، دانشجوی پسادکتری مهندسی برق دانشگاه تهران، در میان برگزیدگان راه‌یافته به مرحله دوم، موفق به ساخت نمونه‌ای مطابق با مشخصات اولیه اعلام شده در فراخوان چالش شده و به‌عنوان برنده نهایی چالش شناخته شد.

هم‌اکنون نیز با پایان‌یافتن این چالش فناوری، به‌منظور توسعه و تجاری‌سازی محصول نهایی، این طرح مورد حمایت و پشتیبانی از سوی ستاد توسعه فناوری نانو قرار گرفته است.


( ۷ )

نظر شما :