دیدار سفیر سوئیس و رایزن ژاپن از دانشکده مطالعات جهان

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۷ کد : ۵۸۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵۶
سفیر سوئیس و رایزن ژاپن، دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، در دو دیدار جداگانه با دکتر سیدمحمد مرندی، مدیر گروه مطالعات آمریکا، دیدار و گفت‌وگو کردند.
دیدار سفیر سوئیس و رایزن ژاپن از دانشکده مطالعات جهان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مطالعات جهان، در این نشست، مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس، و دکتر مرندی، مدیر گروه مطالعات آمریکا، درباره اوضاع اخیر پس از خروج ترامپ از برجام بحث و گفت‌و گو کردند.

دکتر مرندی ضمن اشاره به مواضع نامشخص اروپا در این خصوص، با تاکید بر پایبندی ایران به برجام گفت که در صورت ادامه این روند و عدم پایبندی آمریکا و اروپا به تعهدات خود در برجام، ایران ناگزیر است تصمیمات دیگری بگیرد.

در این دیدار، دوطرف ابراز امیدواری کردند که با روشن‌شدن وضعیت برجام، تبادلات علمی میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی سوئیس و دانشگاه تهران تقویت شود.

آقای آداچی، رایزن سیاسی سفارت ژاپن نیز در دیداری جداگانه ضمن ابراز تأسف از شرایط به‌وجود آمده در عرصه بین‌الملل، بر حمایت ژاپن از گفت‌وگوهای برجام تأکید کرد.

دکتر مرندی برگزاری مذاکره مجدد بر سر برجام را به‌دلیل عدم تعهد طرف آمریکایی ناممکن عنوان کرد و افزود: «از دیدگاه ایران در صورت خروج از برجام، آمریکا در بلندمدت بیش از ایران متحمل خسارت خواهد شد».

مدیرگروه مطالعات آمریکای دانشکده مطالعات جهان درباره برخی درخواست‌های آمریکایی- اروپایی از ایران گفت: «مبارزه با تروریسم و افراطی‌گرایی برای ایران بحث اخلاقی و امنیت ملی است و هرگز از آن کوتاه نخواهد آمد».

 

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۱ )

نظر شما :