دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی نگاه آبی در باغ موزه نگارستان افتتاح شد

تعداد بازدید:۱۱۷۱
مراسم افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی نگاه آبی به همت کانون هنر و زیست‌بوم دایره آبی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران ،۲۰ خرداد ۱۳۹۷، در باغ موزه نگارستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی، دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی نگاه آبی به همت کانون هنر و زیست‌بوم دایره آبی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران افتتاح شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه، دکتر محمدعلی زارع چاهوکی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، در نشست خبری این جشنواره درباره فعالیت‌های اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، گفت: «معاونت فرهنگی دانشگاه تهران مانند سال گذشته در نظر دارد برنامه‌هایی را با هدف رسیدن به شاخصه‌هایی که در برنامه سوم راهبردی فرهنگی دانشگاه تهران آمده است، اجرایی کند».

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه افزود: «در برنامه سوم راهبردی دانشگاه تهران سه شاخصه اصلی در نظر گرفته شده است که بین‌المللی سازی، ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای و کارآفرینی از جمله این اهداف است».

وی با بیان اینکه جشنواره نگاه آبی به منظور فرهنگ‌سازی با محوریت محیط زیست و استفاده از انرژی‌های نو برنامه‌ریزی شده است گفت: «یکی از مشکلات اساسی که امروز ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند بحران‌های زیست‌محیطی است. بحران آب، بحران ریزگردها، خشکسالی، کم آبی، مهاجرت روستانشین‌ها و پدیده‌های مختلف که برای مقابله با آنها باید دید جامع‌نگرانه در مدیریت داشته باشیم».

وی با اشاره به اینکه مدیریت جامع سرزمین نیاز به فرهنگ‌سازی و مشارکت اجتماعی دارد، تاکید کرد: «اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نظر دارد فرهنگ‌سازی مباحث زیست‌محیطی را با کمک تشکل‌های دانشجویی انجام دهد».

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.

 

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۲ )

نظر شما :