امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پردیس البرز و مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۰ کد : ۵۷۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۷۰
تفاهم‌نامه توسعه همکاری میان پردیس البرز و مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک به امضای روسای پردیس و مرکز رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پردیس البرز و مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس البرز، در دیدار شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بین رئیس پردیس البرز و رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه همکاری به منظور توسعه فعالیت‌های مشترک در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی منعقد شد و به امضای دکتر یونس نوربخش، رئیس پردیس البرز و دکتر علی اکبر موسوی موحدی، رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران رسید.

در این دیدار که با حضور دکتر محمدرضا سعید‌آبادی، مشاور بین‌الملل پردیس البرز و معاونین مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک برگزار شد، ابتدا دکتر موسوی موحدی، به معرفی مرکز و فعالیت‌های آن پرداخت و تاسیس اولین کرسی یونسکو در ایران، راه‌اندازی اولین دوره پسادکترا و انجام تحقیقات بین‌رشته‌ای را از جمله فعالیت‌های این مرکز برشمرد.

به گفته وی، این مرکز دارای سه دپارتمان بیوشیمی، بیوفیزیک و بیوانفورماتیک است که همگی این دپارتمان‌ها در زمینه تحقیقات بین‌رشته‌ای فعالیت می‌کنند.

در ادامه دکتر نوربخش، گفت: «در حال حاضر مشکل علم یک مشکل اجتماعی است و چنانچه علم با بدنه اجتماع در ارتباط باشد می‌تواند مفید واقع شود. لذا توسعه پایدار با علم پایدار همراه است و این گونه نیست که علم دفعتاً ایجاد شود».

وی افزود: «در راستای اشاعه علم، پردیس البرز در تلاش است تا سطح دانشجویان خود را به سطح سایر دانشجویان دانشگاه تهران ارتقا دهد. در این زمینه، پردیس در نظر دارد پولی را که از دانشجویان اخذ می‌کند، صرف کیفیت بخشیدن به فعالیت‌های خود کند».

رئیس پردیس البرز با اشاره به سایر فعالیت‌های این مجموعه، خاطرنشان کرد: «در راستای ارتقای سطح علمی پردیس و دانشجویان، فعالیت‌هایی توسط پردیس البرز تعریف شده که برگزاری کلاس‌های زبان خارجی برای دانشجویان دکتری، راه‌اندازی آموزش الکترونیک با همکاری مرکز آموزش‌های الکترونیکی، تلاش برای همکاری با کرسی‌های یونسکو به منظور حمایت از طرح‌های ارائه شده از سوی این کرسی‌ها و توسعه میان‌رشته‌ای از آن جمله این فعالیت‌هاست».

وی با اشاره به تلاش پردیس البرز برای ورود به حوزه پژوهش گفت: «پردیس البرز تاکنون در حوزه پژوهش ورود نکرده ولی در تلاش است تا با مراکز پژوهشی دانشگاه از جمله پارک علم و فناوری و مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک همکاری کند و به نوعی رابط بین دانشجویان پردیس و این مراکز باشد تا طرح‌های مشترک پژوهشی توسط دانشجویان پردیس البرز با استفاده از امکانات مراکز یادشده انجام شود».

دکتر نوربخش در ادامه تاکید کرد: «در این راستا تاکنون دو طرح یکی حمایت از تحقیقات دانشجویان پردیس البرز و دیگری جذب هیات علمی وابسته و ارائه گرنت ویژه جهت تقویت بعد پژوهشی پردیس به تصویب رسیده است که امیدواریم با همکاری مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک بتوانیم زمینه را برای ایجاد فرصت‌های پژوهشی در زمینه‌های مختلف برای دانشجویان دکتری فراهم کنیم».

در پایان دکتر موسوی موحدی پیشنهادهایی از جمله برگزاری کارگاه‌های تولید علم برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دکتری به منظور ارتقای مقالات علمی و پذیرش و انجام طرح‌های پژوهشی بر اساس سفارش مراکز خارج از دانشگاه مطرح کرد که مورد موافقت رئیس پردیس البرز قرار گرفت. گفتنی است که پردیس البرز در همکاری با بنیاد حامیان دانشگاه تهران و به پیشنهاد رئیس بنیاد، در تجهیز ساختمان جدید بیوانفورماتیک مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک مشارکت داشته است.

 

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۲ )

نظر شما :