برگزاری نشست مشترک کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی و پارک علم و فناوری

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۰ کد : ۵۷۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۱۸
نشست مشترک کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی و پارک علم و فناوری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، نشست مشترک دبیر کمیته کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی و هیات همراه و رئیس و مدیران پارک علم و فناوری دانشگاه، ۸ خرداد ۱۳۹۷، برگزار شد.

در این نشست، که با هدف دستیابی به راه‌های تعاملی بین دو سازمان برگزار شد، دکتر عباس زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ضمن معرفی پارک گفت: «پارک پلتفرمی برای رشد شرکت‌هاست. وجود تیم خبره و کارآمد در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران باعث پیشرفت و ارتقا پارک شده است. کلیه قوانین و دستورالعمل‌های پارک دارای شناسنامه است، به گونه‌ای که برای حضور یک شرکت در پارک از ابتدای پذیرش و تا هنگام استقرار و پس از آن، یک برنامه منسجم وجود دارد».

وی در ادامه به جایگاه فرایندهای اصلی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در منطق TRL اشاره کرد و افزود: «پارک علم و فناوری دانشگاه تهران حلقه ارتباط صنعت و دانشگاه است، اگر استارت‌آپ‌ها با برنامه شروع به کار نکنند، نمی‌توانند به مرحله تجاری‌سازی برسند».

دکتر زارعی با اشاره به اولین پارک علم و فناوری ICT در کشور گفت: «پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مجری طراحی، تصویب و مدیریت مرکز رشد و پارک علم و فناوری ICT است که در مرداد ۱۳۹۶ افتتاح شد».

وی افزود: «پارک علم و فناوری دانشگاه تهران باتوجه به بدنه اجرایی و غنی و تخصص در ایجاد پارک علم و فناوری، آمادگی همکاری با کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی را دارد».

در ادامه، دکتر مینا مهرنوش، رئیس شعبه فارابی پردیس قم پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با اشاره به دانش انبوه موجود در کانون فارغ‌التحصیلان گفت: «پارک علم و فناوری دانشگاه تهران می‌تواند برای حل مشکلات صنعت از دانش دانشگاه تهران کمک بگیرد».

وی افزود: «رویداد همپا که توسط پارک برگزار می‌شود، به بررسی مشکلات شرکت‌ها و صنایع بزرگ می‌پردازد، در کنار این رویداد می‌توان کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی نیز برگزار کرد و اتاق سرمایه و کلینیک کسب و کار از دیگر خدماتی است که پارک می‌تواند در اختیار کانون قرار دهد».

در این نشست، دکتر روزبه صالح‌آبادی، دبیر کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی، با اشاره به حضور ۶۰۰ شرکت با حوزه‌های گوناگون در کانون گفت: «نقطه اشتراک کانون و پارک علم و فناوری حضور شرکت‌هاست از طرفی برنامه‌های حمایتی پارک بهتر است به‌گونه‌ای باشد که به سمت فارغ التحصیلان منفرد هم سوق پیدا کند و ایده‌های آنها از همان ابتدا و از همان پله‌های اولیه در مسیر درست پیش برود تا بتوانند پیشرفت کنند».

وی در پایان خواستار انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری و کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی شد.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :