افتتاح چند طرح در پردیس ابوریحان با حضور رئیس دانشگاه تهران

۰۶ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۶ کد : ۵۷۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۰۰
چند طرح آموزشی، ورزشی و فرهنگی با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، در پردیس ابوریحان دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس ابوریحان، دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن بازدید از پردیس و دیدار با اعضای هیات علمی، چند طرح آموزشی، ورزشی و فرهنگی را افتتاح کرد.

افتتاح آزمایشگاه مرکزی

ساختمان جدید این آزمایشگاه با هدف بهره‌گیری متمرکز از تجهیزات آزمایشگاهی با فناوری بالا و فراهم‌سازی بستر مناسب برای انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی، استفاده بهینه از توان پژوهشی اعضای هیأت علمی و بهبود کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در فضایی بالغ بر ۸۰۰ مترمربع طراحی و ساخته شده است.

این آزمایشگاه با ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف علوم و مهندسی کشاورزی به عنوان آزمایشگاه مرجع و به طور مستقل خدمات‌رسانی به طرح‌های پژوهشی استادان، پایان‌نامه‌های دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، انجام آزمایش‌های متقاضیان خارج از پردیس و دانشگاه تهران و نیز برگزاری واحدهای درسی مرتبط با آزمایشگاه و کارگاه‌های تخصصی فعالیت خواهد کرد.

آزمایشگاه مرکزی دارای سه سالن آزمایشگاهی شامل بخش کشت بافت، بیوتکنولوژی و مولکولی و دستگاه‌های تجزیه‌ای است.

افتتاح سالن بدن‌سازی

سالن بدن‌سازی پردیس ابوریحان یکی از مجهزترین سالن‌های ورزشی در سطح شهرستان و دانشگاه است. این سالن به مساحت ۲۵۲ متر مربع ساخته شده است.

سالن بدن‌سازی پردیس شامل دستگاه‌های مختلف بدن‌سازی و همچنین دستگاه‌های سیستم هوازی از جمله تردمیل و دو چرخه ثابت است که روزانه حدود ۱۲۰ نفر از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی می‌توانند از آنها استفاده کنند.

در کنار این سالن، سالن مجزای دیگری به عنوان سالن کشتی و تنیس روی میز با مساحت ۲۷۶ متر مربع قرار گرفته است که پذیرای ورزشکاران این رشته‌های ورزشی است.

راه‌اندازی سامانه آبیاری و تغذیه هوشمند

سامانه آبیاری و تغذیه هوشمند با مساحت ۱۰ هزار متر مربع با گونه‌های زیتون، انار، انگور، هلو، سیب، گلابی و خرمالو با هدف افزایش راندمان رشد و باروری گیاهان، کاهش هزینه‌های مربوط به آبیاری و کشاورزی، کاهش آفات، بیماری‌ها و خسارات ناشی از سرمازدگی و کاهش مصرف سموم و آلاینده‌های محیط زیستی و... طراحی و اجرا شده است.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :