مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی برگزار شد

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۲ کد : ۵۴۹۱ اخبار اخبار هنری
تعداد بازدید:۱۴۵۵
مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی (یادمان زنده یاد، محمود استاد محمد)، ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، همزمان با مبعث پیامبر اسلام (ص)، برگزار شد.
مراسم پایانی پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی، در این مراسم که جمعی زیادی از هنرمندان، استادان و دانشجویان تئاتر دانشگاهی و همچنین هیات مدیره بنیاد محمود استادمحمد حضور داشتند، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم (ص) گفت: خیلی خوشحالیم که مرکز تئاتر مولوی بعد از فراز و نشیب‌های چند ساله‌ای که داشت، دوباره توانست به مسیر اصلی خود بازگردد و به عنوان یک مرکز فعال تئاتر دانشگاهی نقش خود را ایفا کند. این مرکز یک میراث برای دانشگاه تهران و تئاتر دانشگاهی کشور است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: از روزگاران دور بزرگوارانی این تالار را بنا نهادند و این مرکز نه فقط به عنوان یک ساختمان تئاتری، بلکه به عنوان یک فضای فعال تئاتری توانست در تمام این دهه‌ها جریان‌سازی تئاتر دانشگاهی را به عهده داشته باشد.

این استاد تئاتر دانشگاه در ادامه با یاد کردن از هنرمند فقید محمود استادمحمد، عنوان کرد: امیدوارم که ما یادبود این عزیزان را در زمان حیاتشان برگزار کنیم و در دوره‌های بعدی جشنواره نمایشنامه‌خوانی مولوی، این جشنواره مزین به نام اساتیدی باشد که هنوز در قید حیات هستند و ما بتوانیم در حضور خودشان آنچنان که شایسته است، از آن‌ها قدرشناسی و قدردانی کنیم.

دکتر سرسنگی، با اشاره به آغاز جشنواره تئاتر دانشگاهی، تصریح کرد: مدت زیادی به برگزاری دوره جدید جشنواره تئاتر دانشگاهی باقی نمانده و طبیعتاً مرکز تئاتر مولوی یکی از مراکز مهمی است که در این جشنواره نقش‌آفرینی خواهد کرد. امیدوارم این حرکت ارزنده تئاتر دانشگاهی در قالب جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، امسال هم بتواند با توجه به حضور دانشجویان و دوستان خوب ما از دانشگاه تهران در کادر اجرایی این جشنواره، سهم خودش را در جشنواره تئاتر دانشگاهی کشور ایفا کند.

در این مراسم، تندیس ویژه مرکز تئاتر مولوی به همراه لوح سپاس برای یک عمر فعالیت خستگی‌ناپذیر و تکرارنشدنی هنرمند فقید محمود استادمحمد، از طرف مرکز تئاتر مولوی و پنجمین دوره نمایشنامه‌خوانی این مرکز به نماینده بنیاد استادمحمد اهدا شد.

 


نظر شما :