مسابقه دستاورد‌های شکوفایی و رویش در جهت کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۶ کد : ۵۴۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۹۴۱
مراسم برگزاری مسابقه دستاورد‌های شکوفایی یک و رویش در جهت کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.
مسابقه دستاورد‌های شکوفایی و رویش در جهت کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، دکتر محمدعلی جعفری، معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه در مراسم برگزاری مسابقه دستاورد‌های شکوفایی یک و رویش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که در محل پارک این دانشگاه در حال برگزاری است گفت: «تقریبا از یک سال پیش حمایت از پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی در دستور کار دانشگاه و پارک علم و فناوری قرار گرفته است. بر همین اساس فراخوان سوم مسابقه دستاورد‌های شکوفایی یک و رویش ارائه شد و از یک سال گذشته دانشجویان ایده‌های خود را مطرح کردند و فرایند داوری انجام شد».

وی افزود: «این مسابقه در حمایت از فرایند کاربردی شدن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود و مخصوص دانشجویان دانشگاه تهران است. به همین منظور نزدیک به ۷۰ ایده به فراخوان سوم مسابقه ارسال شد که ۶۰ ایده برای شکوفایی یک، ۸ ایده برای رویش و ۲ ایده نیز از فراخوان دوم برای فراخوان سوم تمدید شده است».

معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ادامه داد: «پس از پذیرش این ایده‌ها به آن‌ها اعتبار اختصاص داده شده تا ایده‌های خود را به یک ایده اثبات شده تبدیل کنند. این ایده‌ها به لحاظ فنی و اقتصادی امکان اجرا دارند و طی مدت یک سال دانشجویان به کمک استاد راهنمای خود روی ایده‌ها پردازش کردند و اعتبارات به آن‌ها پرداخت شد تا به نمونه اولیه یا ایده اثبات شده رسیدند».


( ۱ )

نظر شما :