مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه برگزار شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۰ کد : ۵۴۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۰۱
مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه با نکوداشت استاد هما جدیکار، استاد سعید پورصمیمی و استاد پرویز پورحسینی ،۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار شد.
مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی، در ابتدای این مراسم، پس از یک دقیقه سکوت به خاطر درگذشت دکتر کوثر ولوون هفتوان، در این مراسم دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن تقدیر از تمام دست‌اندرکاران برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه، اعم از دانشجویان، مدیران و مسئولان، گفت: «دوستان برگزارکننده جشنواره جلسه‌ای با جناب آقای دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس محترم دانشگاه تهران داشتند که در آن جلسه به کفایت، دیدگاه مثبت دانشگاه در خصوص برگزاری چنین جشنواره‌هایی عنوان شد».

وی افزود: «فعالیت‌هایی مانند جشنواره تئاتر تجربه دانشجویان، یکی از ارزنده‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانشگاه تهران در طول سال است و دانشگاه وظیفه خود می‌داند که از این حرکت حمایت کند. امیدوارم که در سال‌های آینده این جشنواره با فعالیت یک ساله‌ای که دبیرخانه آن انجام می‌دهد، برخی از نواقصی را که دارد برطرف کند و از همه مهم‌تر برگزاری این جشنواره به‌عنوان یک رخداد جدی در تقویم فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی پردیس هنرهای زیبا ثبت شود».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، اظهار داشت: «امیدواریم هم مسئولان پردیس هنرهای زیبا و هم مسئولان دانشگاه تهران توجه بیشتری به این جشنواره نشان دهند. جشنواره تئاتر تجربه هویت خودش را باید از هویت دیگر جشنواره‌های تئاتری جدا کند. افتخار ما این است که جشنواره تئاتر تجربه یک جشنواره منحصر به‌فرد، دارای هویت مشخص و جشنواره‌ای بر مبنای آموزه‌های تئاتری در سطح دانشگاه، ملی و بین‌المللی باشد».

دکتر مجید سرسنگی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: «با تلاش‌های بسیاری که دبیر و اعضای دبیرخانه این دوره از جشنواره، برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره انجام دادند، می‌توان گفت که همه ما شاهد این بودیم که جشنواره در سطح بالاتری نسبت به دوره‌های پیشین خود برگزار شد. به همین علت باید از برگزارکنندگان این دوره از جشنواره که همگی دانشجو بودند تقدیر و تشکر کرد».

در مراسم اهدای جوایز برگزیدگان هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه هنرمندانی چون امیر اثباتی، کورش سلیمانی، اصغر دشتی، شهرام زرگر، ادنا زینلیان، فرزاد معافی، دکتر رامتین شهبازی، رضا ثروتی، رضا مهدی‌پور، و چند تن دیگر از هنرمندان و استادان دانشگاه، برای اهدای جوایز هر بخش، به روی صحنه آمدند و اسامی برگزیدگان را قرائت کردند.

هم‌چنین ضمن اعلام برگزیدگان جشنواره، از استاد هما جدیکار، استاد سعید پورصمیمی و استاد پرویز پورحسینی تقدیر به عمل آمد.

هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه از ۷ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی، مجموعه عمارت روبرو و خانه فرهنگ و هنر مانا و با دبیری جواد کاوندی برگزار شد.


( ۲ )

نظر شما :