دیدار هیأت دانشگاه اروپایی سن پطرزبورگ روسیه با رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۸ کد : ۵۳۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵۷
هیأت دانشگاه اروپایی سن پطرزبورگ روسیه با رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار هیأت دانشگاه اروپایی سن پطرزبورگ روسیه با رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس البرز، دکتر نیکولای کوژانف و دکتر جورج آوتیکیان، مدیر برنامه‌های مطالعات روسی اوراسیایی و سیاست‌های انرژی اوراسیا از دانشگاه اروپایی سن پطرزبورگ ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ با دکتر یونس نوربخش، رئیس پردیس البرز دانشگاه تهران دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار که با حضور دکتر محمدرضا سعیدآبادی، مشاور امور بین‌الملل پردیس برگزار شد، دکتر نوربخش یکی از اهداف راهبردی پردیس البرز را بین‌المللی‌سازی پردیس در راستای سیاست‌های دانشگاه تهران توصیف و با توجه به ظرفیت‌های موجود، توسعه همکاری بیشتر در ابعاد بین‌المللی با دانشگاه‌های جهان را از برنامه‌های جدی پردیس البرز بیان کرد.

در ادامه دکتر سعیدآبادی به تفکیک برنامه‌های همکاری پردیس با دانشگاه سن پطرزبورگ از قبیل برگزاری کارگاه مشترک، تبادل دانشجو برای دوره‌های کوتاه مدت، برگزاری دوره مشترک و تبادل استاد و دانشجو را تشریح کرد.

همچنین مقرر شد برای استفاده از استادان دو دانشگاه در دوره‌های فشرده ( intensive course )، لیست رشته‌ها و استادان مورد نظر بین دو دانشگاه مبادله شود.

دانشگاه اروپایی سن‌پطرزبورگ، در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد و عمده فعالیت این دانشگاه در حوزه علوم اجتماعی است. مهم‌ترین رشته‌های این دانشگاه تاریخ، تاریخ هنر، علوم سیاسی و جامعه‌شناسی، اقتصاد و انسان‌شناسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.


( ۲ )

نظر شما :