رویدادهای فرهنگی هفته دوم اسفند موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۱ کد : ۵۳۸۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۲۱
موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران در هفته دوم اسفند ۱۳۹۶ چهار برنامه فرهنگی و اجتماعی برگزار کرد.
رویدادهای فرهنگی هفته دوم اسفند موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، در هفته دوم اسفند برنامه‌های جشنواره غیررقابتی غذاهای ملل، اردوی یک‌روزه ایران‌شناسی به کاشان، کارگاه یک روزه فرهنگ ایران و مراسم روز درختکاری در این موسسه برگزار شد.

جشنواره غیررقابتی غذاهای ملل

جشنواره غیررقابتی غذاهای ملل با هدف تعامل و آشنایی دانشجویان کشورهای مختلف با آداب و سنن یکدیگر در نهم اسفند در موسسسه لغت نامه دهخدا برگزار شد. در این برنامه که با مشارکت و حضور فعال دانشجویان همراه بود، دانشجویان با فراخوان قبلی نسبت به طبخ غذاهای محلی خود اقدام و ضمن معرفی و نحوه طبخ هر غذا، سایردانشجویان را به صرف ناهار و دورهمی صمیمانه دعوت کردند.

اردوی یک‌روزه ایران‌شناسی کاشان

با هماهنگی خانه گردشگری دانشگاه تهران تعدادی از دانشجویان این موسسه، از بناهای تاریخی شهر کاشان بازدید کردند. این برنامه ۱۱ اسفند برگزار شد.

کارگاه یک روزه فرهنگ ایران

به منظور آشنایی دانشجویان غیر ایرانی موسسه لغت نامه دهخدا با فرهنگ ایران، برنامه یک روزه بازدید از موزه‌ها و آشنایی با ورزش‌های باستانی و پهلوانی ایران ۱۵ اسفند برگزار شد. در این برنامه، دانشجویان به همراه مدرسان از موزه ایران باستان، موزه دوره اسلامی و موزه آبگینه بازدید کردند. همچنین دانشجویان با حضور در زورخانه دانشگاه تهران و به اهتمام مدیریت و ورزشکاران این زورخانه، ضمن شرکت در کارگاه آشنایی با این ورزش باستانی، اجرای گوشه‌ای از این ورزش توسط ورزشکاران را تماشا کردند.

مراسم روز درختکاری

در مراسم درختکاری در روز ۱۶ اسفند که با حضور دکتر درزی، رئیس موسسه دهخدا و دکتر عدالتخواه شهردار ناحیه ۷ منطقه یک تهران برگزار شد، دانشجویان ۳۰ نهال در باغ موسسه کاشتند. حضور فعال دانشجویان در این برنامه، فضایی بانشاط و صمیمی را ایجاد کرده بود.


( ۴ )

نظر شما :