نوزدهمین جلسه سخنرانی کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی برگزار شد

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۲ کد : ۵۲۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۲۷
نوزدهمین جلسه سخنرانی کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی: دوفضایی شدن جهان در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مطالعات جهان، نوزدهمین جلسه کرسی یونسکو در فرهنگ و فضای مجازی: دوفضایی شدن جهان ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ در تالار حنانه دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با عنوان «تدوین اولویت‌های کدهای مسئولیت اجتماعی در فضای مجازی» به همراه اکران نخستین مستند دانشجویی «مسئله مسئولیت» توسط سید میلاد موسوی حق‌شناس، کارشناس ارشد ارتباطات دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر احسان شاه قاسمی، عضو هیأت علمی گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به اهمیت موضوع تدوین اولویت کدهای مسئولیت اجتماعی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: «گسترش این بحث منجر به نتایج مهمی در حوزه فضای مجازی خواهد شد».

در ادامه جلسه سید میلاد موسوی حق شناس با اشاره به مسئله تدوین کدهای اخلاقی بیان داشت: «ضرورت وجود قاعده‌های اخلاقی در فضای مجازی با توجه به قابلیت‌های بی‌بدیل، گسترده و روزافزون آن، غیرقابل انکار به نظر می‌رسد».

وی افزود: «یکی از ظرفیت‌های مغفول در راستای سامان‌بخشی و توسعه اخلاق در فضای مجازی، بهره‌گیری از نقش مسئولیت‌های اجتماعی و تدوین کدهای مرتبط با آن است».

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۱ )

نظر شما :