دانشگاه تهران، صدرنشین دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس

تعداد بازدید:۱۸۲۰۱
نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس جدیدترین گزارش خود را اعلام کرده که بر اساس آن دانشگاه تهران تنها دانشگاه ایرانی در میان پانصد دانشگاه برتر دنیاست.

دانشگاه تهران در ویرایش جدید نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس که ژانویه ۲۰۱۸ منتشر شده است، با ۷۷ پله صعود نسبت به سال گذشته، رتبه اول ایران و ۴۵۵ دانشگاه‌های جهان را کسب کرد تا تنها دانشگاه ایرانی دارای رتبه زیر ۵۰۰ در این نظام رتبه‌بندی باشد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز رتبه‌های دوم تا دهم دانشگاه‌های ایران در این رتبه‌بندی را به دست آورده‌اند.

به استثنای دو دانشگاه علوم پزشکی حاضر در این فهرست، هشت دانشگاه دیگری که در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر ایران در این نظام رتبه‌بندی قرار دارند، دانشگاه‌های سطح یک کشور هستند.

بر اساس این رتبه‌بندی، در بخش جهانی دانشگاه‌های هاروارد، استنفورد، انستیتو فناوری ماساچوست، کالیفرنیا برکلی، واشنگتن، میشیگان، آکسفورد، کورنل، کلمبیا و پنسیلوانیا ۱۰ رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند.

۱۰ دانشگاه برتر ایران در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس

رتبه کشوری رتبه جهانی نام دانشگاه رتبه حضور رتبه تاثیر رتبه باز بودن رتبه برتری
۱ ۴۵۵ دانشگاه تهران ۴۹ ۹۳۱ ۷۴۶ ۳۶۴
۲ ۵۶۶ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۶۷ ۱۱۶۱ ۴۰۵ ۵۱۰
۳ ۵۸۲ دانشگاه صنعتی شریف ۷۱۶ ۷۳۰ ۲۲۹۱ ۴۶۹
۴ ۸۴۳ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۹۱۰ ۲۷۹۷ ۹۵۱ ۴۳۵
۵ ۸۵۵ دانشگاه تربیت مدرس ۹۴۸ ۲۴۷۰ ۸۹۷ ۵۵۹
۶ ۸۹۵ دانشگاه صنعتی اصفهان ۹۹۹ ۲۴۳۰ ۱۰۹۵ ۶۰۲
۷ ۹۲۲ دانشگاه علم و صنعت ایران ۶۸۷ ۲۹۳۳ ۱۱۳۲ ۵۵۳
۸ ۹۶۳ دانشگاه فردوسی مشهد ۷۴ ۲۱۰۵ ۱۵۲۳ ۸۰۶
۹ ۱۰۷۴ دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ۲۰۲ ۲۶۴۹ ۹۴۷ ۸۷۹
۱۰ ۱۱۹۷ دانشگاه شیراز ۲۰۳۹ ۳۲۷۷ ۱۵۱۷ ۷۶۸

( ۷۳ )

نظر شما :

دکتر محمد جواد قراکزلو ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳
اینجانب بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه تهران امیدوارم که با انتخاب اعضای هیات علمی مشتاق پژوهش و آموزش و متعهد کماکان این موقعیت ملی و بین المللی را حفظ و آنرا ارتقا دهند.