اطلاعیه پذیرش بدون آزمون برگزیدگان علمی برای دوره دکتری(PhD)

تعداد بازدید:۱۱۳
اطلاعیه پذیرش بدون آزمون برگزیدگان علمی برای دوره دکتری(PhD)

بسمه تعالی

اطلاعیه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران

در مورد پذیرش دانشجو در دوره دکتری ( PhD ) بدون شرکت در آزمون اختصاصی برای سال تحصیلی ۹۰- ۱۳۸۹

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانشگاه تهران در اجرای ماده ۶ "آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر" مصوب جلسه مورخ ۳۱/‏۰۲/‏۱۳۸۶‬ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ در رشته هایی که پذیرش دانشجوی دوره دکتری دارند، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده و با رعایت کامل شرایط زیر دانشجو می پذیرد.

الف – شرایط اولیه (داشتن حداقل یکی از شرایط بند «الف» کافی است):

الف -۱) دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای حداقل دو مقاله (استخراج شده از پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد) مطابق لیست مجلات معتبر علمی -پژوهشی ملی یا بین‌المللی مورد تأیید وزارت متبوع.

تبصره- متقاضیان استفاده از بند (الف -۱) لازم است حداکثر تا قبل از پایان شش نیمسال از بدو ورود به دوره کارشناسی ارشد، حداقل دارای یک مقاله چاپ شده و یک مقاله با پذیرش قطعی برای چاپ مطابق لیست مجلات معتبر علمی- پژوهشی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.

الف -۲) دانشجویان نمونه کشوری دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت متبوع و دارای حداقل یک مقاله چاپ شده (استخراج شده از پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد) مطابق لیست مجلات معتبر علمی- پژوهشی ملی یا بین المللی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

 

ب – شرایط پذیرش (داشتن تمام شرایط بند «ب» الزامی است):

ب -۱) متقاضی در زمان شروع به تحصیل در دوره دکتری باید از دوره کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده و بیش از سه نیمسال از زمان فراغت تحصیل وی نگذشته باشد.

ب -۲) متقاضی باید تحصیلات دوره کارشناسی ارشد را حداکثر طی شش نیمسال به پایان رسانده باشد.

تبصره- دانشجویان دوره دکتری حرفه‌ای لازم است تحصیلات خود را حداکثر طی چهارده نیمسال به پایان رسانده باشند.

ب -۳) معدل کل دروس دوره کارشناسی ارشد متقاضی بدون احتساب نمره پایان نامه، حداقل ۱۷ باشد.

ب -۴) پایان نامه دوره کارشناسی ارشد متقاضی، با درجه عالی ارزشیابی شده باشد.

ج- مدارک مورد نیاز:

ج -۱) اصل شناسنامه و یک نسخه تصویر تمام صفحات آن، بانضمام کپی کارت ملی.

ج -۲) اصل گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد و تصویر آن.

* برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، ارائه گواهی از محل تحصیل مبنی بر اتمام دوره و دفاع از پایان نامه تا پایان شهریور ماه ۱۳۸۹ الزامی است.

ج -۳) اصل ریز نمرات تأیید شده دوره کارشناسی ارشد و تصویر آن.

ج -۴) اصل ریز نمرات تأیید شده دوره کارشناسی و تصویر آن.

ج -۵) معرفی نامه از معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مشمولین بند" الف -۲".

ج -۶) اصل مجله های معتبر علمی-پژوهشی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که مقاله‌های متقاضی در آن چاپ شده باشد و تصویر کامل صفحات مقاله.

ج -۷) اصل و کپی گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق پذیرش) برای مقاله چاپ نشده و تصویر کامل متن مقاله ارائه شده به مسئولین مجله و مکاتبات مربوط.

د – مهلت مراجعه، ارائه مدارک و تکمیل فرم تقاضای پذیرش:

متقاضیان واجد شرایط باید در مهلت مقرر (۲۵/۰۲/۱۳۸۹ لغایت ۱۹/۰۳/۱۳۸۹ از ساعت ۸ تا ۱۵) برای تحویل مدارک و تکمیل نمودن فرم تقاضای پذیرش، شخصاً به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران به نشانی: تهران، بلوار کشاورز، خیابان ۱۶ آذر، نبش خیابان نصرت، شماره ۵۸، حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران، طبقه چهارم مراجعه نمایند.

ه- نکات مهم:

ه -۱) پذیرش نهایی، پس از اعلام نظر پردیس / دانشکده / مرکز / مؤسسه و گروه های آموزشی ذیربط انجام می پذیرد لذا داشتن شرایط اولیه و تحویل مدارک، به منزله پذیرش قطعی تلقی نمی‌گردد و هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی کند.

ه -۲) پذیرفته شدگان نهایی لازم است حداکثر تا قبل از امتحان جامع، حد نصاب قبولی نمره زبان عمومی را بر اساس مقررات اداره کل تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران احراز نمایند.

ه -۳) به مدارکی که از طریق پست یا اشخاص غیرذینفع و خارج از مهلت تعیین شده واصل گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ه -۴) تصویر مدارک ارائه شده به هیچ وجه عودت داده نمی شود.

ه -۵) شماره تلفن های ۶۱۱۱۳۲۳۰ و ۶۱۱۱۳۲۰۵، در ساعات اداری برای پاسخگویی به سوالات احتمالی متقاضیان محترم در نظر گرفته شده است.

دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران

بهار ۱۳۸۹