مشارکت دانشگاه تهران در بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب کشور

تعداد بازدید:۲۴۱۹
دکتر نیلی احمدآبادی: دانشگاه تهران در بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب کشور مشارکت می‌کند.
مشارکت دانشگاه تهران در بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، در جلسه‌ای که ۱۷ دی ۱۳۹۶ با حضور مهندس مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دکتر محمدرضا حافظی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز و مهندس سید هدایت‌اله هاشمی‌نسب، معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس برگزار شد، از مشارکت دانشگاه تهران در بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.

دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی و هم‌چنین تعامل با جامعه وظیفه خود می‌داند در همه زمینه‌ها مشارکت کند، گفت: «این دانشگاه با اتکا به توان استادان و دانشجویان خود و با استقرار در منطقه زلزله‌زده غرب کشور در جانمایی، ارزیابی و معماری ساختمان‌های تخریب شده کمک خواهد کرد».

وی افزود: «دانشگاه تهران در بازبینی طر‌ح‌ها و هم چنین ارائه طرح‌های نوآورانه برای ساختمان‌ها و مدارسی که در این منطقه آسیب دیده‌اند همکاری خواهد داشت. برای این منظور هدف ما استفاده از مصالح و ایده‌های نوین در بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها است. که امیدوارم با یک رویکرد مناسب و مشارکت همه‌جانبه در آینده دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم».

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: «ما با به کارگیری توان فنی در زمینه‌های تخصصی مرتبط از جمله مهندسی سازه، زلزله‌شناسی و ژئوفیزیک‌، معماری، شهرسازی در کنار خیرین محترم و دستگاه‌های اجرایی ذیربط با هدف نوسازی و بازسازی مناطق زلزله زده غرب کشور در این امر مشارکت خواهیم داشت».

در این جلسه ضمن تعیین کمیته راهبردی پروژه، مقرر شد که چارچوب تفاهم‌نامه کلی در اسرع وقت مشخص و با لحاظ زمان‌بندی مناسب اقدامات طراحی و فنی مرتبط سازماندهی شود. هم‌چنین با توجه به دانش و توان دانشگاه تهران الگوی معماری، شهرسازی و سازه‌های ایمنی مبتنی بر نیازهای بومی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور پیشنهاد و جهت پیاده‌سازی به سازندگان و عوامل اجرایی ارائه شود.


( ۴ )

نظر شما :