تقدیر از دست‌اندرکاران بیست و ششمین جشنواره پژوهشی دانشگاه تهران

۱۸ دی ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۷ کد : ۵۰۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۳۷
مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران بیست و ششمین جشنواره پژوهشی دانشگاه تهران، ۱۷ دی ۱۳۹۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور معاون پژوهشی دانشگاه تهران و دست‌اندرکاران برگزاری بیست و ششمین جشنواره پژوهشی برگزار شد، دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان گفت: «رمز موفقیت این برنامه صمیمت بین همکاران است. هرچه این صمیمیت و همکاری بیشتر باشد ما شاهد موفقیت افزون‌تر این جشنواره و هم‌‌چنین برنامه‌های دیگر خواهیم بود».

دکتر رحیمیان، افزود: «برگزاری این جشنواره و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه می‌تواند زمینه‌های تمرکز و توجه بیشتر، به ابعاد مختلف پژوهش و فناوری را فراهم آورده، بستر لازم برای توسعه و ارتقای پژوهش‌ها را که موجب توسعه و پیشرفت و رفاه جامعه می‌شود، فراهم آورد».

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما تشویق پژوهشگران ممتاز دانشگاه تهران است، بیان کرد: «نکته مهمی که وجود دارد این است که بتوانیم سیاست‌های دانشگاه را توسط این جشنواره به استادان به نحو مقتضی ابلاغ کنیم. این سیاست‌ها در آیین‌نامه‌های مربوط تجلی می‌کند و نشان دهنده رویکرد دانشگاه تهران است».

معاون پژوهشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: «زمانی مقالات برای ما جایگاه مهمی داشتند، البته در حال حاضر نیز آنها را رها نکرده‌ایم اما باید این مقاله‌ها از کیفیت لازم برخوردار باشند. هدف دانشگاه اثرگذاری استادان در جامعه است».

دکتر رحیمیان با اشاره به کارآفرینی و مسئولیت‌پذیری به عنوان اهداف دانشگاه تهران تصریح کرد: «هدف اصلی فقط نوشتن مقاله و درج در نشریات نیست؛ بلکه این مقالات باید در جامعه اثر داشته باشند و بتوانند مشکلی را حل کنند».

وی با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی کشور گفت: «استفاده از توان و تخصص دانشگاه و استادان به‌عنوان برترین منابع علمی می‌تواند راه‌گشایی برای حل معضلات کشور باشد».

معاون پژوهشی دانشگاه تهران در پایان سخنان خود از کلیه دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تشکر و قدردانی کرد.

هم‌چنین در این مراسم، مسئولان اجرایی جشنواره گزارشی از بازتاب و عملکرد جشنواره ارائه دادند و در پایان از برگزارکنندگان بیست و ششمین جشنواره تقدیر شد.

بیست و ششمین جشنواره پژوهش و فناوری، ۲۸ آذر ۱۳۹۶ در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد، که در آن از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره پژوهشی، پژوهشگران پیشکسوت نمونه، برجسته، نمونه و جوان نمونه، دانشجویان برگزیده در حوزه پژوهش و فناوری و بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشگاهی تقدیر به‌عمل آمد.


نظر شما :